„Výkon sice nebyl podle našich představ, důležitost zápasu a stres na holky dolehly, ale vítězství je zasloužené. Již jsme jej potřebovaly jako sůl, neboť i na náš vkus bylo těch porážek už moc,“ přiznala za zlínský trenérský triumvirát jinak šťastná Hana Kolářová. „Pro mladý tým je to velká psychická vzpruha.“

Druhé vítězství sezony domácím přinesla výborná defenziva. „Klobouk dolů před holkami v čele s Ivetou Blažkovou, která tým podržela a dala mu klid,“ zdůraznila trenérka. „Na rozdíl od minulých zápasů patřily odražené balóny nám, byly základem pro snadné branky z brejků. Přálo nám i štěstí,“ zaradovala se.

I po přestávce to byly Zlíňaky, která utkání kontrolovaly a svůj náskok navyšovaly. „Holky zvládly stresové utkání na jedničku, k vidění byla neuvěřitelná odhodlanost a bojovnost. I proto holky vítězství zaslouženě vydřely,“ setřela si naoko pot z čela Kolářová.

Velkou radost zlínským trenérům dělají mladé hráčky, které nyní dostávají prostoru více než obvykle a dokáží nejednou mile překvapit. „Zatímco na Slovensku se dařilo Míše Daňkové, dnes nás pro změnu mile překvapila Jana Hvozdenská. Příjemné zjištění, že se mladé hráčky nebojí a prosazují se,“ vzkázala.

Další utkání sehrají její svěřenkyně již ve středu a opět ve své rekonstruující se hale. Postaví se nevyzpytatelné Plzni. „Holky dostaly v neděli volno aby maximálně zregenerovaly, od pondělí již začínáme opět s přípravou na další důležitý zápas,“ uvědomuje si Hana Kolářová.

PSG ZLÍN – ŠŠK PREŠOV 26:20 (12:6)

Nejvíce branek: Minarčíková 6/4, Hvozdenská 4, Zemanovičová 4 – Šutranová 5/1, Vagaská 5, Vargová 3/1. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2. Vyloučení: 6:7. ČK: Šutranová (Prešov).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hodonín – Poruba 23:32, Plzeň – Dunajská Streda 22:35.