Před svěřenkyněmi trenéra Milana Budaye stojí další možnost rozšířit své osmibodové konto a odskočit svým přímým konkurentkám v podobě Písku a Jindřichova Hradce. „Určitě pro úspěch uděláme maximum,“ slibuje Buday.

Jeho svěřenkyně však se sešívanými mají v probíhajícím ročníku více než špatnou bilanci. Na podzim nejprve ostudně prohrály rozdílem dvou tříd (23:43), v boji o semifinále Českého poháru v domácím prostředí pro změnu ztratily desetigólové poločasové vedení.

„Hra Pražanek nám příliš nesedí. Navíc v novém roce se soupeřky dostaly do pohody,“ přiznal Buday, který ale v žádném případě ručník do ringu nehází.

„Už jsme dokázali hrát vyrovnanou partii s nejedním favoritem a dokonce jej - v případě Veselí - porazit. Musíme však podat maximálně zodpovědný výkon na hranici svých možností,“ uvědomuje si kouč.

Slávistky jsou silné na všech postech, vynikají smrtícími rychlými protiútoky. „Ubránit jejich brejky bude základem úspěchu,“ naznačil Buday recept na úspěch.

Třítýdenní přestávku však Zlín nevyužil podle představ. Trenérovi kromě pěti reprezentantek totiž scházely brankářky, navíc ze srazu národního týmu se s virózou vrátila kanonýrka Budayová.

„Absolvovali jsme čtyři přípravné zápasy. Naposledy jsme s juniorkou doplněnou o Růčkovou vysoko prohráli v Olomouci,“ přiznal trenér, jemuž přibyly vrásky na čele poté, co se dozvěděl o ukončení kariéry pivotky Elišky Nevrlé, které nedovolí věnovat se házené pracovní vytížení.

„Co se dá dělat. Na jejím postu tak budu zkoušet trojici Holubová, Pospíšilová a Zmeškalová,“ naznačil své plány Buday.

I přes problémy posledních dnů trenér Zlína věří, že by v neděli měl mít k dispozici kompletní kádr.

„Míša stejně jako brankářka Zuzka Mahďáková by měly být fit,“ dodal Milan Buday.