„Minimálně osm devět hráček během týdne zalehlo s virózou. S takto zdravotně zdecimovaným kádrem se proti nejlepšímu českému celku interligy hrát nedalo," potvrdil zlínský asistent trenéra Oldřich Dvořák.

Problém začalo vedení týmu vnímat ve středu večer, kdy se z tréninku omluvila téměř desítka hráček. „Bylo nás tak akorát do mariáše. Zde jsem poprvé kontaktoval ředitele interligy Jiřího Konečného a tým Slavie, kteří nadšeni nebyli, ale chápali to," pousmál se asistent a sekretář zlínského klubu v jedné osobě.

Během čtvrtečního dopoledne navíc klub získal potvrzení od Krajské hygienické stanice ve Zlíně, v němž vzhledem k epidemii chřipky v regionu nedoporučují jak tréninky, tak sehrání samotného mistrovského utkání. „Nepamatuji si, kdy jsme u nás kvůli viróze žádali oficiálně o odklad. Každopádně vše jsme zaslali na svaz a už ve čtvrtek večer bylo rozhodnuto, že se duel odkládá," potvrdil Dvořák, jenž začátkem týdne ještě musí doložit zdravotní problémy v týmu lékařskými zprávami. „Bude jich asi deset. Nyní jsme zcela bez spojek a brankářek, kterým byl nařízen odpočinek v posteli s čajem a slivovicí," zažertoval asistent.

Do konce týdne byly zrušeny tréninky zlínských házenkářek, v dalším týdnu by ale již postupně měla začít společná příprava. „Věřím, že nám vynucená přestávka spíše pomůže, než uškodí. Během volna se dají holky dohromady nejen zdravotně, ale i psychicky. Vybočení ze stereotypu mývá často dobrý dopad," je optimistou Dvořák.

Kdy se ale nedělní odložené utkání odehraje, není jasné. „Duel musí být sehrán do 2. dubna. Pokud se během týdne nedomluví na termínu kluby, rozhodne direktivně ředitel WHIL," upřesnil sekretář, podle jehož nyní trenéři obou týmů hledají řešení. „Zatímco my se termínu během pracovního týdne nebráníme, soupeři se to nelíbí. Věřím, že se ale nakonec sami dohodneme," je optimistou Dvořák, jehož výběr další interligový duel čeká příští víkend v Prešově. „Pak hostíme Partizánske a následně zajíždíme do Veselí. Budeme chtít uhrát maximum bodů, ty nyní v boji o play off potřebujeme jako sůl," dodal asistent trenéra 9. celku interligy.