ZLÍN – ŠAĽA 26:27 (14:12)

Domácím vyšel nástup ideálně. Pozornou obranou nutil soupeře k chybám a z brejků navyšoval své vedení. Škoda nastřelené tyče Budayovu chvíli před přestávkou, kdy mohla svůj tým dostat na šestigólový rozdíl. Místo toho zkušená Šaľa snížila náskok Zlína na dvě branky. „V této fázi hry jsme výborně bránili a zaznamenali sedm gólů z rychlých protiútoků,“ spočítal kouč domácích Dušan Poloz, jenž musel rovněž strávit hned pět nastřelených tyčí jeho svěřenkyněmi.

Navíc chvíli po změně stran hráčky hostí nejenže vyrovnaly, ale čtvrt hodiny před konce už vedly (23:20). „Po přestávce jsme už tolik nechybovaly, zpřesnily hru a zaslouženě dokonaly zvrat. Bohužel dvě dvojnásobná vyloučení opět dostaly domácí do hry,“ posteskla si trenérka Šaľy Darina Braunová, jež v zápase rovněž neudržela nervy na uzdě a vysloužila si od sudích dvouminutový trest.

Deset minut před koncem bylo srovnáno (24:24), ovšem Zlín nedokázal udělat rozhodující krok. Pro všechny hráčky byl balon horký jako brambor a tak místo zakončení si jej pouze přehazovaly. „Byla chyba, že jsem síly nerozložil na všech čtrnáct hráček. Zejména Budayovou jsem měl nenechat v první půli prostřídáním více odpočinout. V závěru byla zatavená a nemohla vzít zodpovědnost na sebe. Bohužel, nikdo další se nepřidal,“ posteskl si Poloz.

Šaľa vstřelila vítěznou branku minutu a půl před koncem. Přestože Zlín zbytek času strávil na polovině soupeře, vyrovnání se nedočkal.

„Utkání bylo dlouho vyrovnané a velmi dramatické. Domácí nás už v přípravě v Olomouci hodně potrápily. Ve druhém poločase jsme ale byly lepší, proto jsme vyhrály zasloužené,“ odjížděla ze Zlína přesvědčená trenérka hostí Braunová.

„Soupeř získal oba body zaslouženě,“ uznal domácí lodivod, který si stejně jako jeho svěřenkyně bezprostředně po utkání v kabině pobrečel. „Byly to sladké slzy, bod byl totiž velmi blízko! I přes prohru jsme podali výborný výkon. Po změně stran už nám ale tolik nefungovala obrana, která je základem pro rychlé brejky. To je totiž náš recept na úspěch,“ uvědomuje si Dušan Poloz.

Zlín: Dederlová, Vyhlídalová, Mahďáková – Růčková 3, Adámková 4, K. Talašová, Brózsková 2, Šviráková 2, L. Hradilová 2, Budayová 9/1, Salčáková 3/1, Pospíšilová 1, Cedidlová, Pažourková. Trenéři: Poloz a Buday.

Nejvíce branek Šaľy: Dubajová 9, Čamajová 5, Tóthová 5. Rozhodčí: Baure, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 3/2:0/1. Vyloučení: 2:7. Diváci: 450. Sled: 3:1, 7:4, 11:8, 14:9, 18:17, 18:21, 20:23, 24:24, 26:26.