„Budou velmi důležité,“ přiznal kouč Zlína Martin Spuchlák, jehož výběr půjde do závěrečných bojů o udržení z druhé pozice a náskokem čtyř bodů na nejhorší Písek.

„Spravili jsme si hlavně sebevědomí, navíc začneme doma, což znamená hodně,“ uvědomuje si slovenský trenér ve službách Zlína. Ještě více jej potěšil výkon.

„Věřím, že pohodu z Mostu, kde jsme 50 minut hráli výborně a po výhře zde využijeme k úspěšné záchraně. Při letošní vyrovnanosti to bude ale tuhý boj,“ varuje kouč.

Za klíčovou osobu sobotního duelu přitom označil brankářku Stojarovou, která od prvních minut držela soupeře na uzdě a dala základ skvělé první půli. Zde získaný náskok ve zbytku času již Zlíňanky kontrolovaly.

„Poslední zápasy hrajeme opravdu dobře, navíc jsme zde přidali příkladnou bojovnost, úspěšnost střelby. Bez skvělého výkonu Stojarové by to ale dnes asi nešlo,“ dodal s úsměvem Martin Spuchlák.

VESELÍ NAD MORAVOU – ZLÍN 22:28 (10.16)

Zlín: Benedíková, Stojarová, Vařechová - Nygrýnová 5, Hubová, Jagodičová 1/1, M. Sekulová 4

Hradilová 4, Plachá, Kolářová 7, Gajdošíková, L. Sekulová, Polomíková, Kříčková 7.

Nejvíce branek Veselí: Kučerová 6/2, Pastorková 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 6:8. ČK: Jagodičová (Zlín). Diváci: 360.

DALŠÍ VÝSLEDKY 22. kola: Poruba – Plzeň 30:26, Olomouc - Duslo Šaľa 27:25, Most – Písek 30:15. Hraje se v neděli: Bánovce – Slavia Praha ??:??, Michalovce – Prešov ??:??.

Prapor zlínských házenkářek v posledním kole základní části Mol ligy na palubovce rivala z Veselí držela její bývalá brankářka. Žaneta Stojarová se stala rozdílovou hráčkou derby, které nečekaně ovládl outsider. Rozhovor s Žanetou Stojarovou čtěte v pondělním tištěném vydání Zlínského deníku.