„Poněvadž ekonomická krize pozvolna poznamenává chod většiny klubů, navrhované změny měly výrazně ušetřit náklady na dopravu,“ popsal v kostce Hofman myšlenku, se kterou ovšem zatím neprorazil.

„Zástupci rady chtějí za každou cenu udržet dosavadní strukturu soutěží do roku 2010, na které se v minulých letech při opětovném návratu k extralize všichni dohodli. Bohužel si však neuvědomují současný ekonomický dopad na malé kluby,“ posteskl si předseda Napajedel, jenž má ve své myšlence podporu drtivé většiny zástupců z Moravy a Slezska.

O fungování či změnu počtu týmů extraligy v navrhovaném materiálu změn nejde. Týká se hlavně nižších soutěží.

„První liga v současné podobě je velmi nákladná a pro regionální sponzory neatraktivní. Házené by velmi pomohlo rozdělení na českou a moravskou část. Kluby by rázem ušetřily na dopravě desetitisíce až statisíce korun a to se nebavíme o čase. Propagace sponzorů v daném regionu by byla účelnější, častější derby zápasy by do ochozů přilákaly ještě více fanoušků,“ očekává Hofman.

I přes nedávné veto však zbraně neskládá. Rád by své reformy prezentoval na červnové valné hromadě Českého svazu házené, která bude mimo jiné volební.

„Uvidíme, jaké změny přinese. Každopádně se reformám nevyhneme a čím dříve to bude, tím lépe pro házenou,“ je přesvědčen Jan Hofman.