Bystřice ve středečním přípravném duelu získala rozhodující náskok už v prvním poločase. Po přestávce už nehráli tak koncentrovaně a kupili spoustu chyb.

„V první půli jsme soupeři utekli a pak jsme hráli takovou udržovací házenou,“ přiznal bystřický trenér Bohumil Kolář, kterému chyběl v sestavě jen zraněný Jiří Tiller. Michal Indrák, který je v Bystřici na hostování právě z Napajedel, hrál střídavě za oba týmy.

„Velmi dobře odehrál utkání Jakub Šíra, který dal třináct gólů. Baránek zachytal svůj standard. Vázla nám však dohra křídel. Spojky se hodně tlačily na střed a nevyužívaly křídla. Věřím, že do zápasu s Prešovem to vylepšíme,“ přeje si Kolář.

„Především jsme vyšli vstříc soupeři. Na druhou stranu jsme byli rádi, neboť sami mnoho příležitostí poměřit se s extraligistou nemáme,“ přiznal předseda napajedelského klubu Jan Hofman.

„Třebaže nám scházeli zkušený Štekl a mladíci Závodník s Chomýčem, dokázali jsme favoritovi dlouho vzdorovat. Škoda velkého množství zahozených šancí,“ posteskl si Hofman.

Fatra zahájí odvetnou část až 22. února doma s juniorkou Karviné. Do té doby ještě sehraje domácí turnaj (7. února) a generálku se Zlínem.

„Čeká nás náročné jaro,“ uvědomuje si předseda 9. celku I. ligy.

(mb, lk)