Základ k cennému výsledku položili Zubřané už v první půli, kterou vyhráli o šest branek. Na tom ještě není nic tak mimořádného. To se však nedá říci o faktu, že Zubří povolilo Lovosicícím pouhé čtyři branky za poločas! Letos se nic podobného nikomu v extralize nepodařilo.

„Není to ale zase tak úplně neobvyklé. Občas se takové defenzivní zápasy hrají. Pamatuji si jeden zápas v Plzni, kdy jsme povolili soupeři jen tři branky za poločas. To však bylo v play off,“ vzpomněl si trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt na podobný zápas v minulosti.

V první půli zápasu podržel zuberský tým brankář Malina, který svoji svatyni doslova zavřel.

„Milan se v brance doslova zbláznil a pochytal skoro nemožné,“ smál se po utkání vedoucí zuberského týmu Jan Krupa, jenž byl velmi rád, že Zubří konečně v Lovosicích vyhrálo.

„Už bylo na čase. Naposledy jsme tam vyhráli před dvěma lety. Od té doby jsme tam i včetně play off utkání hráli pěknou řádku utkání a stále jsme tam nemohli vyhrát. Tak konečně jsme to zlomili,“ mnul si ruce Krupa.

Také kouč Kekrt byl s výkonem svých svěřenců velmi spokojen.

„První poločas byl zápasem obran a brankářů. Nám se defenziva dařila natolik, že se domácí prostě nebyli schopni přes ni dostat,“ vrátil se trenér Zubří Kekrt k parádnímu prvnímu poločasu. I když po změně stran domácí výsledek kosmeticky upravili, o vítězi nebylo pochyb.

Trenéra vítězů potěšilo, že i při absenci třech spojek se v utkání velmi dobře prosadili právě hráči hrající na postu spojek. Štěpán Krupa se trefil osmkrát, Štěpán Randýsek přidal pět branek.

„Ke zraněnému Hrstkovi jsme měli i další dva absence na spojce Vyjídáka a Plška, kteří se zranili dva dny před zápasem. Proto jsem čekal, že se budeme spíše opírat o křídla. Ty ale tentokrát nezahrála podle našich představ. Domácí brankář Kylíšek si s nimi dobře poradil. Právě spojky nám výrazně pomohly a zápas při absenci trojice hráčů zvládly perfektně,“ pochvaloval si trenér Kekrt.