,,Do Kunovic jsme dorazili se startovním výstřelem. Protože se však závod rozbíhal pomaleji nebylo od začátku problém kontrolovat jeho čelo. Na prvním vrcholu jsem byl ve vedoucí pětičlenné skupině, na druhém vrcholu jeden soupeř odpadl a na tom třetím už jsme zbyli vpředu pouze s Davidem Smrčkou. V závěru se mi podařilo vystupňovat tempo, na které už můj největší soupeř nedokázal zareagovat," popsal vývoj závodu Martin Hečko. Smůlu měl jeho oddílový kolega Tomáš Minařík. Ten byl ještě dva kilometry před cílem na třetí pozici.

,,V tomto úseku mi ovšem autobus na zastávce zakryl značení závodu. Já jsem proto neodbočil a pokračoval jsem rovně. Než jsem si to uvědomil, bylo pozdě velkou ztrátu dohnat," mrzelo v cíli Minaříka, jenž tak bral za čas 1:06:29 až třiadvacáté místo.

Javorová v ženách suverénně vyhrála v čase 56:24. Druhá doběhla Svatava Kučná ze Lhoty u Kelče (1:00:53), třetí pozici obsadila Jaroslava Jurčová z týmu Candies (1:01:04). ,,Kopce na trati v Hostýnských vrších se mi líbily," konstatovala s úsměvem v cíli spokojená Lucie Javorová. (hot)