Druhý skončil se šestnáctisekundovou ztrátou obhájce prvenství z předchozích dvou ročníků Tomáš Minařík z Kašavy, bronzovou pozici vybojoval časem 33:34 domácí borec Antonín Barbořák. V oblíbeném zářiovém podniku bral ještě v konkurenci 43 mužů holešovský Vladimír Zicháček za čas 33:38 čtvrté místo a Přemysl Král ze Slatinic obsadil ve stejném čase pátou příčku.

,,Už po plavání jsem se dostal na první příčku a tu jsem si kontroloval až do cíle. Nicméně Tomáš Minařík byl hodně nepříjemný soupeř. Přestože jsem celý závod absolvoval v ostrém tempu, Tomáš se ke mně neustále přibližoval. Hodně mi ovšem při cyklistice pomohlo půjčené silniční kolo od kamaráda Petra Pospíšila," přiznal osmadvacetiletý Martin Hečko, který letošního Trnavského kolíka absolvoval bez žádné krize.

,,Při cyklistice jsem ovšem musel na zhruba 200 metrů dlouhém rozbahněném sjezdu slézt z kola. To mě možná stálo pokoření traťového rekordu," myslí si ještě Hečko.

Žen se v Trnavě představilo osm. Prvenství mezi nimi slavila Lucie Javorová. Triatletka z Hvozdné celou trať zvládla za rovných šestatřicet minut. Ziskem stříbrné příčky se pyšní Žaneta Bajerová (Kroměříž, 36:44), třetí místo si domů do Brna odvezla Jana Boháčová (46:42). Zlínská Ivana Písková skončila čtvrtá (51:09) a Jana Šenkeříková ze Slušovic brala pátou pozici (52:26).

,,Chtěla jsem se pokusit navázat na mé prvenství z let 2012 a 2014 v tomto závodu," měla o motivaci postaráno 28letá Lucie Javorová. Ta byla po plavání až třetí.

,,Sedmnáctistupňová voda v rybníku v Podkopné Lhotě byla letos ale teplejší než vzduch. Proto jsem si plavání nakonec docela užívala. Navíc se mi dařilo při následném běhu a v depu před jízdou na kole už jsem byla těsně druhá za Žanetou Bajerovou. Tu jsem pak předjela ve stoupání v kopci na Bílou Hlínu," pochvalovala si triatlonovou pohodu Javorová.

O trnavského kolíka si zazávodili také junioři. Mezi nimi vyhrál časem 43:12 Petr Hotař z Fryštáku, před Michalem Zábojníkem (Neubuz, 50:35), třetí skončil slušovický Jakub Ševců (57:18).

,,Trochu jsem měl obavy ze studené vody. Ovšem nejtěžším úsekem pro mě byl běh. Na kole se mi nejelo dobře po asfaltu, lépe jsem se cítil v terénu," svěřil se se svými pocity nejlepší junior v Trnavě 17letý Petr Hotař.

Vítězové ostatních kategorií O trnavského kolíka 2015: Muži nad 50 let: 1. Stanislav Čala (Podkopná Lhota) 38:34. Juniorky: 1. Barbora Šišková (Kroměříž) 44:31. Žáci: 1. David Lavička (Zlín) 44:44. Žákyně: 1. Kristýna Kleiblová (Zlín) 59:27. (hot)