Kotopulu se od začátku dařilo.

,,V úvodním plavání kolem ostrůvku v Máchově jezeře jsem první kilometr kvůli obavám z kolize plavala sama bokem. Poté jsem se zařadila do děje. Z vody jsem šla po 33 minutách a 43 sekundách ze čtvrté příčky,“ informuje triatlonistka ze Zlína.

Ta na kole brzy postupně předjela všechny soupeřky a dostala se na první místo.

,,Na kole jsem si hlídala pouze jídlo. Watmetr se mi totiž po Moraviamanovi pokazil, tak jsem jela pouze na pocit,“ prozradila Kotopulu, jež cyklistiku zajela v čase 2:28:12.

Na závěrečný běh se těšila.

,,Běh v Doksech je ten nejkrásnější u nás. Je různorodý. Na trase se běží v písku, po skále, šiškách, borovým hájem, přes most, chodníčky i podél jezera. Po 4 kilometrech mi ale nebylo moc dobře a tak jsem musela zvolnit tempo. Na zisk prvního místa to ovšem stačilo,“ potěšila obhajoba prvenství z loňského roku v DoksyRace Helenu Kotopulu, která půlmaraton zaběhla za 1:36:26.

Na Českolipsku se zviditelnil také malenovický Ironman Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín). Ten v závodu mužů obsadil v čase 4:22:25 pátou pozici. Zvítězil Jakub Stápník (TJ BIŽU Jablonec, 4:07:58), před Janem Oppolzerem (Kerberos, 4:14:06), třetí byl David Jílek (CSG Tri Team, 4:18:57).

Vabroušek v DoksyRace vyhrál mužskou kategorii 50 – 54 let.

,,Po mistrovství světa v Nice jsem poctivě 5 dnů odpočíval,“ přiznal Petr Vabroušek.

Tělo pak odjel rozhýbat v oblíbeném polovičním Ironmanovi v okolí Doks a Máchova jezera.

,,Překvapivě se mi podařilo zaplavat nejlépe v letošní sezoně a z vody jsem letos poprvé vylézal v těsném závěsu za Janem Oppolzerem, Davidem Jílkem, Janem Wainerem a objevem sezony Jakub Stápníkem,“ pochvaloval si Petr Vabroušek.

,, Po rychlém depu jsem na kolo nasedal na hraně TOP 10. Na prvním místě jel Stápník, já jsem jel ve skupině bojující o další pozice. I na kole jsem se cítil výborně, ale tušil jsem, že v běhu se mi těžký maraton v Nice připomene,“ uvědomoval si.

,, Z kola jsem seskakoval na druhém místě, ovšem za mnou bylo ve 20 sekundách dalších pět soupeřů, včetně obhájce prvenství z loňského roku Matúše Mirrosaye. Pocitově se mi běželo pořád dobře, ale stačilo to pouze na tempo 4:10 na kilometr a nakonec jsem doběhl v absolutním pořadí na pátém místě,“ popsal další vývoj závodu Petr Vabroušek.

DoksyRace se konal na trati složené ze 1,9 kilometru plavání (1 okruh), 90 kilometrů cyklistiky (3 okruhy) a 21 kilometrů běhu (3 okruhy).