Zvítězila Nikki Bartlettová z Velké Británie (9:59:10), před Dánkou Majou Nielsen Stageovou (10:03:41). Bronzovou příčku obsadila Lanny Ramseyová z Německa (10:10:48).

 Závodu se zúčastnilo celkem 119 žen z 12 zemí. Z toho bylo 13 profesionálek.

 ,,Plavalo se v mořské zátoce. Cyklistika s převýšením 2 600 metrů se jela v silném točícím se větru. Na trati byly velké kopce s nádhernými výhledy i nepříjemné prudké sjezdy. Maraton byl vedený podél pobřeží. Ale i v něm nechyběly kopce a silný protivítr,“ přiblížila prostředí nejtěžšího Ironmana v kariéře Kotopulu.

Té hned na začátku po hromadném startu plavání rozloženém do dvou okruhů někdo se soupeřů vykloubil dva prsty na noze.

,,Od toho se pak vyvíjel celý závod. Úvodní dva kilometry jsem měla pocit, že neplaveme, ale jenom se pereme o volné místo. Teprve od třetího kilometru se dalo trochu normálně plavat,“ zavzpomínala na úvodní část Ironmanka ze Zlína, která opouštěla vodu na dvanácté pozici.

 ,,Poté jsem hodně času strávila v prvním depu. To bylo hromadné a neměla jsem si v něm kam odložit tašku, ani kde si sednout. Byl v něm obrovský zmatek,“ prozradila dále Helena Kotopulu.

 V cyklistice se jí dařilo. ,,Postupně jsem předjela dvě soupeřky. Zraněné prsty jsem do 120 kilometru nevnímala. Potom však začaly bolet, Dalo se to ovšem vydržet. Navíc jsem okolo 110 kilometru, kde svítilo ostré slunce, překonala větší krizi,“ přiznala reprezentantka klubu Titan Trilife Zlín, jež v závěrečném maratonu, přestože jí sužovaly křeče v břiše, udržela pobyt na desáté příčce.

 ,,Cyklistika měla být bezháková. Přesto jsem při ní viděla spoustu spolupracujících skupin. A rozhodčí na motorkách to neřešili,“ zklamalo však Kotopulu 

Ironmanka z krajského města je se ziskem desátého místa spokojená. ,,Vzhledem ke konkurenci, jaké se na Lanzarote letos sešla to bylo moje maximum. I bez problémů se zraněnými prsty na noze bych lepší, než sedmá v cíli nebyla. Soupeřky přede mnou byly totiž výborné,“ uznala Helena Kotopulu.

 Jejím dalším závodem bude 22. dubna Moraviaman v Otrokovicích.