Z vítězství se radovala Laura Sidallová z Velké Británie, jež se prezentovala časem 9:00:44. Stříbrná skončila Novozélanďanka Teresa Adamová (9:05:35), bronzovou příčku obsadila Američanka Jocelyn McCauleyová (9:12:51).

 Závod doprovázela skvělá atmosféra a ve všech kategoriích se ho zúčastnilo 1300 triatlonistů a triatlonistek z 38 zemí.

 ,,Po plavání jsem byla podle předpokladů mezi profesionálkami poslední. Protože jsem ještě pořád špatný plavec, tak jsem se ve vodě prala hlavně sama se sebou. Navíc jsem v místním jezeře plavala ke špatné bojce. V ranním šeru jsem špatně viděla, proto mě musel vrátit na správnou trasu jeden z dobrovolných pořadatelů,“ zavzpomínala na úvod novozélandského Ironmana Kotopulu.

 Cyklistika rozložená do dvou okruhů se jela na zvlněné trati a doprovázel ji silný vítr. Kotopulu ji absolvovala na vypůjčeném kole od Radka Bursy ,,Jízda na kole byla spojená s polovičním Ironmanem a při najíždění do druhého kola mě pořadatelé omylem poslali jiným směrem. Než si toho všimli, tak jsem nabrala časovou ztrátu.

A aby toho nebylo málo, tak mě ještě vletěla za dres včela a bodla mě. Naštěstí mě nepotkala žádná alergická reakce. Ale i po těchto nepříjemnostech jsem se však s přibývajícími kilometry propracovala na jedenáctou příčku,“ prozradila reprezentantka otrokovického Moraviamanu.

 Maraton se běžel na třech okruzích ve zvlněném terénu s výhledem na jezero. ,,V něm už šlo všechno podle plánu. Přestože jsem se v něm pozvolna rozbíhala a pálivé slunce bylo dost nepříjemné, tak jsem se po závěrečném běhu probojovala na konečné šesté místo,“ byla se svým vystoupením na jižní polokouli spokojená Ironmanka ze Zlína.

 ,,Nicméně kdybych ve vodě neztratila cenné minuty a kdyby mě pořadatelé při cyklistice špatně nenasměrovali, mohla jsem v Taupu dosáhnout i na lepší výsledek. Vždyť pátá v pořadí Indy Kraalová byla v cíli pouze o jednadvacet sekund rychlejší a čtvrtá Alise Selsmarková byla lepší jenom o necelé dvě minuty,“ trochu zamrzelo Helenu Kotopulu.

Další Ironmanový start ji čeká v dubnu. ,,Buď to bude v Jihoafrické republice, nebo v Alžírsku,“ plánuje zlínská triatlonistka.