Vabroušek v Slovakmanovi obsadil bronzovou příčku, když dosáhl na Slovensku na klasických ironmanových tratích 3,8-180-42,2 kilometru, výsledného času 8:54:04. Vyhrál favorizovaný Tomáš Řenč (VANAMAN, 8:23:24), před Janem Opplzerem z týmu Kerberos (8:38:46). Další reprezentant zlínského klubu Titan Trilife Jan Pražan skončil díky času 10:03:11 osmnáctý.

,,Ve čtyřicetistupňovém vedru jsem se po osmi vítězných Slovakmanech letos musel sklonit před mladší generací. Tomáš Řenč i Jan Oppolzer už patří do nejužší světové ironmanové špičky,“ uznal Petr Vabroušek.

Železný muž z Malenovic byl po plavání ve Váhu desátý. ,,Rychlým depem jsem sedal na kolo jako osmý. V průběhu cyklistiky jsem se dotáhl až na druhé místo. Ovšem jenom s malým náskokem před skupinou bojující o třetí až desátou příčku. Na závěrečný běh jsem ale vybíhal opatrně a zpočátku jsem v něm byl šestý. Ve druhé polovině maratonu se mi podařilo díky dobrému rozložení sil probojovat se na konečnou bronzovou pozici,“ popsal vývoj sobotního Slovakmana Vabroušek.

Helena Kotopulu zvítězila mezi ženami. V Piešťanech se blýskla časem 9:54:24. Stříbrnou příčku vybojovala Silvie Pavlíčková z Aspotu Hulín (10:44:07), třetí pozici získala Markéta Cibulková (Iron Starts Beroun, 11:02:18). Velmi dobrý výsledek si zaknihovala také Šárka Vašířová (Titan Trilife Zlín), jež brala za čas 11:34:44 čtvrté místo.

,,Přestože jsem celý týden léčila ze závodu v Praze zraněné koleno, tak mě čas při plavání těsně nad jednu hodinu a tři minuty potěšil. Na kole jsem to měla dobře rozjeté, ale ve třetím ze šesti okruhů na mě dolehla kvůli spáleninám a otoku kolene po špatně prospaném týdnu krize. Při běhu jsem si zpočátku myslela, jestli maraton nebudu muset pouze odejít. Naštěstí to šlo a na jednadvacátém kilometru jsem se definitivně probojovala do čela,“ byla ráda, že měla těžký závod za sebou Helena Kotopulu.

Autor: Lubomír Hotař