,,Na závod jsem se celou zimu připravovala v domácích podmínkách. Doma jsem na spinn kole trávila dlouhé tréninkové jednotky. Běhu jsem se věnovala hlavně na atletickém Stadionu mládeže ve Zlíně. Plavat jsem chodívala do zlínských lázní. Ven jsme příliš nechodila, abych se nenachladila. Stejně jsem se v polovině dubna malému nachlazení nevyhnula. V trénincích jsem se nejvíc zaměřila na techniku plavání. Kolo pro mě bylo jiné než v minulosti. Bylo nově řízené watty. U běhu to bylo podobné. Na nekonečné pětistovkové úseky už ale asi nikdy nezapomenu. Hodně jsem se věnovala také strečinku. Rovněž jsem chodila na masáže a rehabilitace kvůli stálé blokaci klenby,“ prozradila Helena Kotopulu, jež letos zatím absolvovala náročné tréninkové jednotky.

,,Ty mi daly hodně zabrat. Byly intenzivnější ve všech třech distancích, než jsem byla zvyklá. Proto už se těším na volnější odpočinkové dny. Ty jsem ovšem v minulých sezonách nemívala ráda. V trénincích jsem ale nic neošidila. Proto jsem na výsledek na mistrovství světa zvědavá,“ netuší, jak na severozápadě Španělska dopadne Ironmanka z krajského města.

 O taktice má však Kotopulu jasno. ,,Plavat se bude v místní řece. A v úvodu závodu se budu snažit udržet nějaké skupiny soupeřek. A budu doufat, že vodu neopustím mezi profesionálkami na posledním místě. Kopcovitá cyklistika je rozdělená do třech okruhů. Na kole už bych ale měla pozvolna stahovat ztrátu. Závěrečný maraton je rozložený do čtyř kol. A pokud v něm na začátku nepřepálím tempo, tak i v běhu bych se měla posunovat dopředu,“ plánuje reprezentantka klubu Titan Trilife Zlín.

A s jakým výsledkem bude ve Španělsku spokojená? ,,O čase nemám představu. Ale když skončím do 10. místa, tak budu šťastná. Radost budu mít a potěší mě i s umístění do 15. příčky. A jestli dopadnu hůř, tak budu ráda, když závod dokončím,“ uvedla těsně před odletem na Pyrenejský poloostrov Helena Kotopulu.