Kotopulu začala závod podle předpokladů. ,,Profesionálům při plavání zrušili neopreny. Nicméně až na nepříjemný start jsem chlad příliš necítila a pobyt ve vodě v místním jezeře se dal vydržet. Ve vodě jsem však očekávala o pět minut lepší čas,“ zavzpomínala na začátek závodu zlínská Ironmanka, jež zaplavala čas 1:12:19.

 Cyklistická část měřila 180 kilometrů a na dálnici v okolí Woodlandsu byla rozložená do dvou okruhů. ,,Na kole i v téměř třicetistupňovém horku jsem brzy začala stahovat ztrátu. Ovšem na trati se spoustou zatáček se jelo rychle a tak jsem si musela v početném pelotonu, kdy se tvořily třiceti až padesátičlenné skupiny, dávat pozor, aby mě nepostihl pád,“ prozradila Helena Kotopulu. Ta cyklistiku zajela za 4:45:40.

,,Maraton pořadatelé situovali také do okolí Woodlandsu. Běželo se na třech okruzích okolo jezera. Cíl byl v centu města. Ve vynikající atmosféře se mi běželo skvěle. Bohužel po dvacátém kilometru se mi bolestivě ozval kolenní vaz. Byl to následek špatného našlapování po nedávném vymknutém kotníku. Pak už jsem se až do konce trápila.

A protože se bolest stupňovala, tak jsem dokonce zvažovala, že ze závodu odstoupím. Nakonec jsem maraton zaběhla za 3:09:56,“ přiznala nejlepší česká Ironmanka, kterou další Ironman čeká 26. května na Kanárských ostrovech v oblíbeném Lanzarote.