close zoom_in

Celkem na závodníky čeká 241 km a obsahuje 7 rychlostních zkoušek o délce 98 km.

Účelem soutěže je demonstrační jízda historických soutěžních automobilů na vybraných tratích rychlostních zkoušek Barumky bez měření času. „Zúčastnit se mohou historické soutěžní vozy nebo jejich repliky, přičemž auta vyrobená po roce 1986 musejí být pouze originální soutěžní vozidla,“ řekl ředitel Star rally Antonín Smažinka.

Diváci se mohou těšit na soutěžní Porsche 911 SC, Fiat 131 Abarth, Audi Quattro A2, Talbot Sunbeam Lotus, Opel Ascona, Lancia Fulvia, Mercedes 190, Ford Siera Cosworth RS, ale i legendární „stotřicítky“ nebo populární trabant.
Poprvé byly tyto unikátní kousky k vidění při technické přejímce a slavnostním startu, který proběhl v pátek odpoledne na zlínském náměstí Míru před radnicí.

První vůz na trati se objeví v pátek ve 20 hodin na divácké Super rychlostní zkoušce v ulicích Zlína. Dále budou k vidění v sobotu 28. srpna, kdy po startu do 2. sekce ze startovního můstku pod Velkým kinem absolvují dvojnásobné průjezdy „erzetami“ Biskupice, Zádveřice a jednou Semetín a Troják. Star rally projede sobotní rychlostní zkoušky po průjezdu startovního pole soudobých vozů. V cíli pod Velkým kinem se první posádka objeví po 18. hodině.
Vítězové závodu budou stanoveni na základě SMS hlasování diváků v průběhu rally. „Odměněno bude šest posádek, stejně jako deset hlasujících,“ dodal Smažinka.

Sms ve tvaru: RZ (mezera) startovní číslo, zašlete na tel. číslo: 9000603 (cena jedné sms je 3 Kč).

close zoom_in Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.