„Jsme nováčky, takže ani vyšší ambice mít nemůžeme. Bude to pro nás úplně něco jiného a velká zkušenost pro všechny hráčky,“ tvrdí Jarka Kolaříková, vedoucí mužstva zlínského celku.

Družstvo se chce opírat o své tradiční opory, které se nejvíce zasloužily o postup do první ligy. „Budeme spoléhat Alču Kantnerovou, Martinu Zimákovou a Lenku Poláškovou. Měly by být tahounky. Přivítali jsme jedinou novou tvář Lidku Pančochovou z Luhačovic,“ zmínila Kolaříková.

Favorit ligy je podle ní jasný. Mistrovský titul z uplynulého ročníku obhajuje pražská Slavia. „Nejvíce šancí dávám právě jí. Mají výběr složený z nejlepších hráček. Kousat může také Zábřeh. Jinak jednotlivá družstva příliš neznáme,“ uznala.

Postup do nejvyšší soutěže znamená vyšší finanční nároky. Klub se snaží pomáhat z nejrůznějších zdrojů. „Bohužel se nám od svazu mnoho peněz nedostává. Navíc splácíme úvěr za rekonstrukci haly. Naštěstí nám však klub hradí cesty, nemusíme se starat ani o ošacení,“ uvedla vedoucí týmu.

Sezonu zahájí v sobotu od 14 hodin na své dráze proti Blansku, které v uplynulém ročníku obsadilo bronzovou pozici. „Právě proto nás nečeká nic jednoduchého. Musíme se soustředit na každý hod a nedělat zbytečné chyby,“ ví Jarka Kolaříková.

(dan)