Hluk podlehl Přerovu 6:9. Utkání se ovšem dlouho vyvíjelo ve prospěch domácích. Ti sice už po jednadvaceti sekundách inkasovali po ráně Fafílka první branku, později však Slovácký tým vedl 3:2, 4:3 a v pětatřicáté minutě ještě 5:4. Hlučanům se ale nepovedla poslední třetina, ve které dostali čtyři góly.

,,Dneska jsme zaplatili daň za dlouhou cestu pohárem. Byli jsme unavení fyzicky i psychicky. Poslední zápasy hrajeme v deseti lidech a to se projevuje na našem výkonu. Byli jsme unavení, z čehož pramenily nesmyslné chyby při bránění. Přerov navíc podržel brankář Ceh," konstatoval domácí trenér Pavel Rochovanský.

Neprosadil se ani Holešovu. Hanáci prohráli v Lanžhotě 4:5. Hosté byli v souboji dvou celků z dolní poloviny tabulky blízko k zisku alespoň jednoho bodu, když na začátku pětatřicáté minuty vedli 3:2 a dvě minuty před koncem drželi nerozhodný stav 4:4. Na vítěznou trefu Jihomoravanů, o kterou s postaral Škrobáček už ale holešovský tým neodpověděl.

,,Byl to pro nás klíčový záchranářský souboj. Před utkáním jsme věřili, že Lanžhot překonáme. Nicméně, přestože jsme s domácím týmem odehráli vyrovnanou partii a dařilo se nám v obraně, na body jsme znovu nedosáhli. V našem družstvu totiž nikdo výrazně nevyčníval a hlavně jsme neproměňovali šance," byl po zápase hodně zklamaný holešovský obránce Jan Vysloužil.

HLUK – PŘEROV 6:9 (1:2, 4:3, 1:4)

Branky Hluku: Krchňáček 2, Jílek 2, Tuhý, Koželuha.
Sestava: Kolečkář – Duda, Petlan, Rochovanský, Krchňáček, Šimíček, Hubáček, Jílek, Koželuha, Holý, Tuhý, Bačík.

LANŽHOT – HOLEŠOV 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Branky Holešova: Šiška, Fridrich, Radek Nedbal, Daniel Mikeška.
Sestava: Ondřej Mikeška – Fridrich, Jiří Nedbal, Vysloužil, Šiška, Tkadlčík, Radek Nedbal, Kejík, Nepraš, Müller, Trněný, Daniel Mikeška.

Lubomír Hotař