Týmy Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky svedou boje v tělocvičně tamní policejní školy.

V národním týmu se představí ve váhové kategorii do 77 kilogramů i zlínský reprezentant Lukáš Hofbauer.

„Jelikož jako šestnáctiletý jsem mezi o dva roky staršími soupeři nejmladší, hlavním cílem je, jak určil můj osobní trenér Jaroslav Janeba, vytvoření alespoň dvou nových osobních rekordů. O medailovou příčku na tomto turnaji budu mít šanci bojovat až v příštím roce, kdy odejde evropská elita do vyšší kategorie," podíval se pravdě do očí zlínský odchovanec, jenž se na nedávné olympiádě dětí a mládeže podílel na vítězství Zlínského kraje. Sám byl z takového výsledku mírně zaskočen.

„Po celou dobu byla soutěž hodně vyrovnaná a rozhodoval každý bod. Toto vše ale počítal, hlídal a řídil náš trenér Jaroslav Janeba, a proto to nakonec vyšlo. Takže já a můj kolega Michal Salaj jsme byli moc šťastní, jak úspěšně jsme reprezentovali Zlínský kraj. Moc mne těší také nové osobní rekordy," pochlubil se talentovaný sportovec, jehož stávající maxima jsou 97 kg v trhu a 117 kg v nadhozu.

S takovými předpoklady má pětinásobný mistr republiky právem nakročeno hodně vysoko. A velkých plánů se rozhodně nebojí.

„Mým hlavním cílem pro letošní rok je zisk titulu mistra České republiky v kategorii juniorů do 17 let. Rád bych se nominoval i na evropský šampionát této věkové kategorie do Litvy, o čemž rozhodne právě můj sobotní výkon v Holešově," říká obdivovatel valašského vzpěrače a českého olympionika Jiřího Orsága.

Hofbauerovi půjde o Evropu