„Letos máme opět poměrně široký kádr, který by měl být navíc v porovnání s loňským rokem o hodně kvalitnější. Pokusíme se proto zaútočit na postup do extraligy,“ plánuje kapitán mužstva Martin Novák.

Malenovický celek prošel v letním období řadou změn. Z hostování z extraligového Hodonína se totiž vrátilo hned osm hráčů. Na ploše Pod Sýpkou se tak budou znovu prohánět brankář David Terna, obránci Jindřich Rzesotto, Michal Pavelka a Pavel Machuta, útočníci Martin Kadlčák, Marek Navrátil, Dalibor Mahdal a také univerzál Tomáš Jankovič.

„Do sestavy rovněž počítáme s trojicí mladých odchovanců Stanislavem Latou, Šimonem Kubisem a Stanislavem Šnedorfem,“ vyjmenoval Novák. Vůdce týmu je také rád, že se podařilo odradit nejzkušenější opory Chmelu, Kačora a Medka od ukončení kariéry.

Příprava na novou sezonu se v Malenovicích vydařila. „Od poloviny července jsme nejprve pracovali na nabytí síly a výbušnosti. Makalo se i na fyzické kondici a vytrvalosti. Hokejky jsme poprvé vzali do ruky od začátku srpna. Pilovali jsme střelbu, postupně jsme přešli na nácvik zakládání útoku a sehranost jednotlivých formací. Zúčastnili jsme se rovněž turnaje v Pruském na Slovensku, kde jsme skončili na třetím místě,“ prozradil muž s céčkem na prsou, jehož celek zakončil přípravné období minulý víkend třídenním soustředěním ve Velkých Karlovicích, kde se věnoval dvoufázovému tréninku.

Jak na tom aktuálně loňští semifinalisté soutěže jsou s formou, ukáže nedělní zápas Malenovic s Jihlavou. Souboj, který začíná ve 14 hodin na malenovické ploše Pod Sýpkou, chtějí domácí jednoznačně vyhrát. „Celek z Vysočiny je nevyzpytatelný protivník, nicméně aktivním pojetím ho udoláme,“ ujistil Novák.

Lubomír Hotař