V sobotu Malenovice prohrály s Poličkou 5:8.

,,Polička má v posledních týdnech formu. Také na naší ploše byli Východočeši lepším týmem. V zápase na naši bránu vyslali 77 střel,“ upozornil Adam Kovařík, malenovický hlavní trenér.

Jeho tým se snažil, ale náporu v pohodě hrajícího soupeře nedokázal odolávat.

,,Utkání jsme začali rozpačitě. V 5. minutě jsme prohrávali 0:2 a v 19. minutě to bylo po rychlých kombinacích hostujících hráčů 1:6. Góly jsme dostávali po nedůrazu v obraně a po laxních rozehrávkách. Až ve třetí třetině se náš výkon zlepšil. V této pasáži střetnutí Heralt, Nohál a Hruboš alespoň zmírnili naši porážku. Ale od většího přídělu v naší bráně nás zachránil gólman Opavský, který vychytal spoustu dalších šancí Poličky,“ konstatoval Kovařík.

Ani v neděli se Čamlíkům nedařilo, když podlehli Heřmanovu Městci 4:7. Na konci tohoto utkání odchytal první minuty v kariéře v první lize junior Ondřej Chovančík.

,,Byl to zápas jako na houpačce. Už po devíti sekundách jsme z první střely hostů inkasovali první gól. Ani v dalším průběhu první části jsme se v koncovce neprosazovali a před první přestávkou jsme prohrávali třígólovým rozdílem. Ve druhé třetině jsme se však uklidnili a vývoj střetnutí se nám podařilo otočit na 4:3. V této pasáži duelu jsme dali tři branky v přesilovkách,“ upozornil domácí kouč Kovařík.

Ovšem ani v partii s pátým celkem tabulky Malenovice na body nedosáhly.

,,Ve třetím dějství byl Heřmanův Městec zase lepší. A hlavně díky důrazu před naším brankovištěm v zápase potvrdil roli favorita,“ mrzela Adama Kovaříka další prvoligová ztráta.

V aktuální tabulce je malenovický tým na šestém místě.

Do konce sezony zbývá Čamlíkům odehrát už jenom jeden duel. V neděli 24. dubna se Malenovice rozloučí s letošním účinkováním v první lize utkáním v Hodoníně. Střetnutí na jihu Moravy začíná v 15 hodin.

HBC MALENOVICE – KOMETA POLIČKA 5:8 (1:4, 1:3, 3:1)

Branky Malenovic: Heralt 2, Jan Brázdil, Nohál, Hruboš.

HBC MALENOVICE – JEŽCI HEŘMANŮV MĚSTEC 4:7 (0:3, 4:0, 0:4)

Branky Malenovic: Ševčík 2, Kužílek, Nohál.

Malenovice: Opavský, Chovančík – David Hink, Kalivoda, Lečbych, Zlámal, Rychlík – Jan Brázdil, Havlík, Heralt, Hradil, Hruboš, Huťka, Nohál, Ševčík, Hladký, Kužílek. Trenér: Adam Kovařík.