Domácí favoritovi do začátku 8. minuty vzdorovali. Poté Jihočeši vstřelili dva góly v přesilovkách a hosté po první třetině vedli 2:0.

Ve druhé části Suchdol nad Lužnicí ve 24. minutě navýšil vedení na 4:0. Teprve potom skórovaly Malenovice. V šestadvacáté minutě Nohál korigoval stav na 1:4.

Ovšem ani ve zbytku střetnutí se obraz hry nezměnil. Celek z Jindřichohradecka byl útočnější a svoji převahu zúročil také brankově. Domácí tak s předním týmem tabulky výrazně prohráli.

,,Zápas se nám nepovedl. Podali jsme v něm pouze průměrný výkon. Dařilo se nám pouze na začátku střetnutí. V úvodních minutách jsme si vytvářeli šance, ale bez gólového efektu. Od druhé třetiny už jsme se nedostávali do hry. Hosté nás přehrávali rychlostí a kombinací, byli také fyzicky zdatnějším týmem. Těžko se odstavovali od míčku,“ konstatoval po duelu s druhým celkem tabulky hlavní kouč malenovických Čamlíků Adam Kovařík.

V aktuální tabulce jsou po víkendu Malenovice na 10. místě.

Další zápas malenovické mužstvo odehraje až v neděli 8. října, kdy opět na domácí ploše přivítá Českou Třebovou. Duel v Lopik aréně začíná v 11 hodin.

HBC MALENOVICE – SK SUCHDOL NAD LUŽNICÍ 1:8 (0:2, 1:3, 0:3)

Branka Malenovic: Nohál.

Malenovice: Opavský, Chovančík – Tobiáš Brázdil, Dudík, Kalivoda, Kulička, Kužílek, Lečbych, Machálek, Mikl – Bár, Martin Brázdil, Bureš, Cunda, Hradil, Hruboš, Huťka, Medřický, Mišurec, Nohál, Ševčík, Vingárek. Trenér: Adam Kovařík, asistent trenéra: Svatopluk Holáň, vedoucí mužstva: Karel Večeřa