V prvním zlínské mužstvo minulou středu zvítězilo v Plzni 6:2.

,,Po reprezentační přestávce je každý zápas těžký. My i Plzeň jsme před pauzou drželi vítězné série. Navíc Západočeši hrají doma velmi dobře. Ovšem my máme v současném období také slušnou formu. A protože jsme v zápase se silným celkem byli efektivní v koncovce, tak jsme na plzeňském ledě vybojovali tři body. Ve třetí třetině jsme si však díky čtyřem vyloučením situaci zkomplikovali. Výhru jsme však uhájili,“ potěšil skalp úřadujícího mistra republiky hostujícího kouče Luboše Jenáčka.

V druhém souboji Zlín ve čtvrtek prohrál na ledě Sparty Praha 3:5.

,,Šestou extraligovou výhru v řadě jsme v hlavním městě už nepřidali. Ale bojovali jsme o ni až do polední minuty. V 55. minutě korigoval Laciga stav na 4:3, a i když jsme měli ve třetí části herní převahu, vyrovnání jsme se už nedočkali. Navíc Pražané 1,5 minuty před koncem duelu Tůmou střelou téměř přes celé kluziště trefili naši bránu a tím pečetili svoje vítězství,“ konstatoval Jenáček.

Třetí souboj se ševcům povedl. V neděli vyhráli v Pardubicích 5:2.

Zlín však v tomto duelu až do třiatřicáté minuty prohrával 1:2. Zbytek střetnutí už patřil Beranům, kteří vývoj utkání otočili. Hattrickem se na pardubickém ledě blýskl Lukáš Heš.

Sérii zlínské mužstvo zakončilo v pondělí v Hradci Králové, kde žlutomodří prohráli vysoko 0:7.

Na královéhradeckém ledě to však v první dvacetiminutovce vypadalo, že se bude hrát vyrovnaný zápas. Hosté ale nezvládli druhou třetinu. V ní inkasovali pět branek. Ševci se neprosadili ani v závěrečném dějství a z východu Čech odjeli s nečekaným debaklem.

O víkendu čeká Berany domácí souboj s Olomoucí. Zápas s Hanáky se bude hrát v sobotu 26. listopadu od 12 hodin v PSG aréně.