Berani nejprve doma prohráli s Hradcem Králové 3:4 v prodloužení.

Žlutomodří v utkání prohrávali 1:2 a 2:3. Ve dvaapadesáté minutě ránu od modré čáry Zavřela tečoval Urban a ševci vyrovnali na 3:3. Ve 4. minutě prodloužení o výsledku zápasu rozhodl teprve šestnáctiletý Adam Novotný.

,,Hosté byli na začátku střetnutí lepší. S přibývajícími minutami se hra vyrovnala a v 15. minutě jsme šli po gólu Nábělka do vedení na 2:1. Ve zbytku zápasu se hráči rvali o co nejlepší výsledek. Remíza po základní hrací době byla spravedlivá. V prodloužení jsme po našich šancích propadli v defenzívě a druhý bonusový bod jsme už nezískali,“ konstatoval hlavní zlínský trenér Juraj Jurík.

Další důležitý duel v Českých Budějovicích Zlín nezvládl. Berani z jihu Čech odjeli s debaklem 1:6.

Hosté už po 41 sekundách prohrávali 0:1. V 16. minutě Pilát srovnal stav na 1:1. Ve zbytku střetnutí už se ale ševci v koncovce neprosadili. Selhali hlavně ve druhé třetině, ve které inkasovali tři góly.

V aktuální tabulce Skupiny o účast v play off je Zlín na 7. místě.

EXTRALIGA JUNIORŮ – Skupina o účast v play off:

13. kolo: BERANI ZLÍN – MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ 3:4 (2:2, 0:1, 1:0, - 0:1) v prodloužení

Branky Zlína: Vaculík, Nábělek, Urban.

14. kolo: MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – BERANI ZLÍN 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Branka Zlína: Pilát.

Zlín: Uherek, Šimšálek, (Kowalczyk) – Špaňhel, Zavřel, Šišák, Kotala, Lukaštík, Nábělek, Burian, Mikel – Pešák, Nekvapil, Kaláč, Laciga, Urban, Holba, Jakub Čechmánek, Pilát, Klimek, Vaculík, Veselý, Fajkus. Trenér: Juraj Jurík.