Ve čtvrtek Berani na domácím ledě porazili silný Třinec 5:3.

Duel se ale až do 25. minuty vyvíjel příznivě pro Oceláře. Ti po brankách Gerycha a Holinka vedli 2:0. Poté se zlínské mužstvo zvedlo a po trefách Vaculíka, Lacigy a Klimka během necelých pěti minut otočilo stav na 3:2. Ve 49. minutě ale Buják v přesilovce vyrovnal na 3:3. Tento stav však dlouho nevydržel. Závěr utkání patřil ševcům. V 54, minutě po dorážce Pilát znovu zajistil domácím vedení a 36 sekund před koncem střetnutí v power play gólem do odkryté třinecké brány pojistil Zlínu výhru Adam Laciga.

V sobotu Berani překvapivě vyhráli v Pardubicích 4:3.

Na ploše pátého celku tabulky se všechny podstatné momenty udály až ve třetí třetině. Po druhé části hosté prohrávali 0:1, ale v závěrečném dějství znovu otočili výsledek ve svůj prospěch. V třiapadesáté minutě Vaculík vstřelil třetí gól žlutomodrých a v 55. minutě v oslabení Pilát upravil stav na 2:4. Čtyři minuty před koncem Kalužík už jenom zmírnil pardubickou porážku. Zlín tak na východě Čech získal tři cenné body.

V tabulce Východní skupiny extraligy je po 26. kole Zlín na 6. místě. Na čele je Kometa Brno, před Třincem, třetí příčka patří Vítkovicím.

Ve středu 29. listopadu bude Zlín hrát v Olomouci. Duel na Hané začíná v 18 hodin. V sobotu 2. prosince Berani na domácím ledě v Triniti aréně Luďka Čajky od 12.30 hodin vyzvou Přerov.

BERANI ZLÍN – HC OCELÁŘI TŘINEC 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky Zlína: Laciga 2, Martin Vaculík, Klimek, Pilát.

DYNAMO PARDUBICE – BERANI ZLÍN 3:4 (0:0, 1:0, 2:4)

Branky Zlína: Martin Vaculík 2, Jakub Čechmánek, Pilát.

Berani Zlín: Uherek, Kowalczyk – Kotala, Burian, Zavřel, Lukaštík, Špaňhel, Šišák, Mikel, Nábělek – Jakub Čechmánek, Laciga, Klimek, Pilát, Tomek, Nekvapil, Pražan, Jakub Heš, Holba, Martin Vaculík, Matyáš Horský, Pešák, Urban.