Ševcům se povedl začátek střetnutí. Už po 73 sekundách je poslal do vedení Laciga. Druhý gól Zlína přidal ve 4. minutě po přihrávce od Jakuba Čechmánka Chludil. Kohouti ještě v první třetině korigovali stav na 1:2. O jejich první branku se postaral v 18. minutě Tomeček.

Hosté si však vývoj střetnutí pohlídali. Ve dvaadvacáté minutě skóroval Frömel na 1:3. Olomouc v 52. minutě opět Tomečkem snížila stav na 2:3. V předposlední minutě ale pečetil vítězství Beranů přesnou ranou do odkryté domácí brány Lukáš Chludil.

,,V utkání jsme podali týmový výkon. Dařila se nám hra dozadu. V defenzívě jsme nedělali téměř žádné chyby. Hodně nám také pomohlo, že jsme si ve čtvrté minutě vypracovali dvoubrankový náskok,“ potěšil zisk důležitých tří bodů na Hané zlínského kapitána Patrika Nábělka.

V neúplné tabulce je Zlín na 11. místě. Vedou Karlovy Vary před Vítkovicemi a Mladou Boleslavi.

Další duely mají Berani na programu na konci týdne. V pátek 20. ledna na domácím ledě přivítají od 17:30 hodin Kometu Brno, v sobotu 21. ledna se střetnou od 12 hodin s Duklou Jihlava. Oba zápasy se budou hrát na PSG Aréně ve Zlíně.

HC OLOMOUC – HC BERANI ZLÍN 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky Zlína: Chludil 2, Laciga, Frömel.

Zlín: Synek (Tomáš Málek) – Adam Hamrla, Burian, Nábělek, Zavřel, Mikel, Šišák – Jakub Čechmánek, Chludil, Frömel, Klimek, Kaláč, Laciga, Babulík, Ramert, Vaculík, Marek, Jakub Heš, Matúšů, Lukáš Heš. Trenér: Luboš Jenáček.