V 16. kole extraligy v tabulce poslední Zlín zvítězil na ledě lídra soutěže Komety Brno 6:0.

Hosté byli na začátku utkání aktivnější. Hráli velmi dobře pozičně a byli dobře vysunutí dopředu. Dlouho se však nemohli prosadit v koncovce. Poprvé skóroval až čtyři sekundy před koncem první třetiny v přesilovce Jakub Čechmánek.

Druhý gól přidal v úvodu druhé části Nekvapil. Také další minuty hrál Zlín v rychlém tempu. Aktivní pojetí se ševcům vyplatilo. Ve 32. minutě potrestal chybu v brněnské rozehrávce Matyáš Horský a bylo to 0:3. Teprve potom měla Kometa víc ze hry.

To však netrvalo dlouho. Ve třetím dějství už zlínské mužstvo domácí celek zase přehrávalo a Berani přidali do sítě Brna další tři branky. Hosté tak dokonale favorita zaskočili. Čisté konto udržel Samuel Kowalczyk.

V tabulce východní skupiny extraligy zůstal Zlín na 8. místě.

V dalším duelu ve čtvrtek 19. října Berani vyzvou Duklu Jihlava. Zápas v Triniti Aréně Luďka Čajky začíná v 18 hodin. V sobotu 21. října bude zlínský tým hrát od 13 hodin v Třinci.

KOMETA BRNO – BERANI ZLÍN 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Branky Zlína: Tomek 2, Jakub Čechmánek, Nekvapil, Matyáš Horský, Holba.

Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Špaňhel, Lukaštík, Šišák, Mikel, Nábělek, Burián, Zavřel – Matyáš Horský, Klimek, Pilát, Tomek, Pešák, Nekvapil, Pražan, Jakub Heš, Urban, Holba, Vaculík, Jakub Čechmánek. Trenér: Jan Srdínko.