,,V utkání jsme až do třiadvacáté minuty vedli 1:0. Měli jsme i víc šancí, bohužel se nám je nedařilo proměňovat. Třinec hrál ale velmi dobře a postupně získal na ledě převahu. My jsme dělali chyby v obraně, byli jsme nedůslední při bránění, nedařila se nám rozehrávka ani přechod do útočného pásma. Od vyšší porážky nás zachránil náhradní gólman Tomáš Málek, který dostal příležitost místo Tobiáše Synka,“ uznal domácí forvard Lukáš Heš.

V sobotu zlínský tým podlehl Vítkovicím 4:5 po samostatných nájezdech.

,,V tomto zápase jsme podali podstatně lepší výkon. Víc jsme bruslili, byli jsme důrazní v osobních soubojích. V konečném účtování duelu byly však šťastnější Vítkovice. Ještě v 54. minutě jsme vedli 4:2, Severomoravané ale stačili vyrovnat a v rozhodujících samostatných nájezdech strnout vítězství na svoji stranu. V posledních deseti minutách nás totiž srážely zbytečné chyby a nedůslednost. Musíme se z chyb poučit a soustředit se na další utkání a v nich bojovat o výhry,“ konstatoval po druhé víkendové prohře Lukáš Heš.

V tabulce zlínský tým zůstal na 13. místě.

Nyní mají Berani před sebou sérii pěti těžkých utkání na ledě soupeřů. Na konci tohoto týdne bude Zlín hrát na ploše pražské Sparty. Tento duel ve čtvrtek 23. února začíná v 18 hodin. V pátek 24. února se svěřenci Luboše Jenáčka představí od 12.30 hodin v Plzni.

47. kolo: HC BERANI ZLÍN – OCELÁŘI TŘINEC 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)

Branky Zlína: Mikel, Frömel, Jakub Čechmánek.

48. kolo: HC BERANI ZLÍN – VÍTKOVICE RIDERA 4:5 (2:1, 1:0, 1:3 – 0:1) po samostatných nájezdech

Branky Zlína: Chludil, Lukáš Heš, Jakub Čechmánek, Laciga.

Zlín: Tomáš Málek, Uherek – Šišák, Burian, Nábělek, Adam Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Mikel – Kaláč, Tomek, Babulík, Pilát, Lukáš Heš, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Jakub Čechmánek, Klimek. Trenér. Luboš Jenáček.