Holešovští matadoři nejprve hladce vyhráli na ploše Aligatorů z Klobouk 6:0.

,,Bylo to utkání našeho kanonýra Michala Floriána. Ten v něm vstřelil čtyři branky,“ upozornil Václav Nuhlíček, forvard vítězného celku.

Hanáci si duel se čtvrtým kolektivem soutěže užívali. ,,V zápase jsme měli od začátku do konce převahu. Diktovali jsme v něm tempo hry. Téměř po celý průběh střetnutí jsme měli míček na našich florbalkách. Dobře jsme bránili a v útoku jsme byli produktivní. Čisté konto udržela naše gólmanská jednička Bohdan Bártek,“ pochvaloval si Nuhlíček.

V následné partii Holešov podlehl Hattricku Brno 2:4.

Brňané do utkání nastoupili se spoustou bývalých extraligových hráčů. V bráně měli bývalého českého reprezentanta Michala Jansu.

,,S lídrem tabulky jsme od 5. minuty prohrávali 0:1. Ve 13. minutě Tkadlčík vyrovnal na 1:1. Ovšem v 17. minutě jsme dostali smolný gól. O ten se postaral Reichel. To nás trochu znervóznělo. Nicméně nejlepšímu týmu soutěže jsme až do konce střetnutí vzdorovali. Čtvrtou branku jsme inkasovali až při power play devětapadesát sekund před koncem duelu,“ popsal Václav Nuhlíček vývoj zajímavého souboje.

,,Brno ale vyhrálo zaslouženě. Soupeř byl důraznější a měl rychlejší přechod do útoku,“ uznal jeden z holešovských tahounů.

Ve sportovní hale v Křenovicích bojoval také Zlín. Florbalové zlínské Hyeny nejprve rozstřílely celek FBC Dragons 7:2. Poté Zlín utrpěl debakl s brněnským Hattrickem 2:11.