Druhý Milan Zvonek ze ním v cíli zaostal o dvě minuty a pět sekund. Bronzovou pozici obsadil v čase 1:23:47 Ondřej Minařík. Dařilo se rovněž Jiřímu Kalouskovi, jenž skončil čtvrtý (1:24:15), pátou příčku bral Pavel Trňáček (1:24:32).

,,Pořadatelé v letošním Poteč Tour připravili hodně náročnou trať. Závod byl pro mě proto výzvou zdolat všechny těžké kopce a v cíli dosáhnout na dobrý čas. To se mi nakonec povedlo," potěšilo Petra Holznera. Ten byl na Valašsku suverénní. ,

,Úvovních deset kilometrů byl se mnou vpředu v kontaktu ještě Milan Zvonek, později už jsem na čele zůstal sám," prozradil dále Holzner.

Mezi ženami kralovala Silvie Zvonková (1:38:37), před Martinou Latiňákovou (1:52:01). Třetí dojela Petra Holznerová (1:52:20).

,,Pětedvacetikilometrový závod měl závratné převýšení 900 metrů. Jelo se vesměs v terénu, asfaltu na trati moc nebylo," upozornila Silvie Zvonková, jež do Poteče přilákaly také vynikající hovězí klobásy a tradičně skvěle připravené hudební aranžmá.

Valašskokloucká bikerka, připravující se na říjnovou Zlínskou 50, navíc hned od startu plnila roli favoritky.

,,Zvolila jsme optimální tempo a díky němu jsem druhou v pořadí Latiňákovou porazila o třináct a půl minuty," pochvalovala si Zvonková.

V Poteči ještě uspořadali 15kilometrový závod. Ten vyhrál časem 33:10 Pavel Ovesný. Druhé místo vybojoval Zdeněk Zbranek (40:11), třetí skončil Ivan Arnese (45:04). Čtyřkilometrové měření sil žáků a žákyň ovladli Filip Dočekal (17:45) a Alexandra Cahlová (25:19).

Lubomír Hotař