„Trať byla orientačně lehčí a na přední pozice mohl dosáhnout jen závodník se špičkovou cyklistickou výkonností. Tu jsem sice prokázal, ale chybu jsem udělal hned na první kontrole. Ztratil jsem na ní asi minutu, která mi pak v konečném součtu chyběla,“ posteskl si Hradil.

Přesto z toho závodu převládala především pozitiva. „Čtvrté místo totiž dává jistotu účasti na mistrovství světa, což byl také můj cíl před odjezdem do Dánska,“ doplnil český reprezentant.

Druhý hodnotný výsledek si zalistoval hned v úvodním sprintu. Do cíle dojel jako osmý, ačkoliv před startem tajně pomýšlel i na medaili. „Oproti loňsku jsem si mírně pohoršil, ale v konkurenci osmdesáti závodníků se pořád jedná o solidní výsledek,“ je přesvědčen Hradil.

Podobně si vedl i na střední trati, kde nahradil původně nominovaného Svobodu, ovšem chyba v samotném závěru jej odsunula až na 15. příčku. „Trať sprintu a middlu byla orientačně náročná a rozhodovalo především bezchybné absolvování celého závodu. V obou závodech se ukázalo, že mám potenciál na dobrý výsledek, ale několik chybek mě vždy připravilo o lepší pozice,“ uvedl 23letý reprezentant, který se s evropským šampionátem rozloučil startem v závěrečných štafetách.

Hned na prvním úseku ale česká štafeta ztratila deset minut, a tím pádem i šanci na slušný výsledek. „Celkově bych řekl, že výsledky nebyly špatné a vím, že pokud absolvuji závod bez chyb, mám na to, abych získal nějakou medaili, ve kterou věřím především na mistrovství světa v Izraeli,“ uzavřel své hodnocení vedoucí muž Českého poháru.

Robert Štach