„Udělal jsem několik mapových chyb z nepozornosti, takže výsledné třetí místo jsem považoval za úspěch. Už i proto, ze jsem dosáhl stejného času jako Honza Lauerman, se kterým jsem se o bronzovou příčku musel podělit,“ řekl k sobotnímu závodu na krátké trati dvojnásobný medailista z nedávno uplynulého mistrovství světa v Izraeli. Na vítězného Marka Pospíšila z Brna ztratil přes tři a půl minuty.

V neděli již ale na klasice žádného soupeře nenašel. Na Lauermana z Jihlavy najel téměř dvě minuty. „Jednalo se o poměrně náročnou trať plnou dlouhých kopců, která dala všem pořádně zabrat. Už před startem jsem chtěl vsadit hlavně na jistotu, abych zbytečně nebloudil. Nakonec mi trať celkem sedla a i přes dvě chybky při volbě postupu se mi podařilo zvítězit,“ pochvaloval si po úspěšném víkendu u našich východních sousedů zlínský reprezentant.

Tímto počinem si zároveň upevnil své dominantní postavení v čele celkového hodnocení Českého poháru. Na druhého Marka Pospíšila z brněnské Tesly má k dobru již víc než pět bodů.

„Momentálně mám velmi dobrou pozici, a pokud nedojde k nějaké zásadní události, tak věřím, že bych mohl vyhrát,“ nechal se slyšet Jiří Hradil. Další podnik domácího poháru jej čeká za tři týdny na klasické trati v Novém Boru.