„Stále ale nevím, jestli to bude na první místo na konci sezony stačit. Hned během nadcházejícího víkendu totiž Slovenský pohár pokračuje dalším závodem, zatímco já pojedu v tu samou dobu domácí šampionát WBC, který se uskuteční přímo ve Zlíně. A protože nevím, zda na Slovensku stihnu i finálový podnik, stále existuje varianta, že by mě někdo z domácích jezdců mohl předstihnout,“ má spočítáno Musil.

Ve Veľké Rači přitom mohl svou letošní bilanci ještě vylepšit. Samotnou semifinálovou jízdu sice nezvládl podle svých představ, když skončil druhý, ovšem výchozí pozice pro nadcházející finálové kolo nebyla špatná. „V sobotu jsem si třikrát projel trať v rámci tréninku a zdálo se mi, že vše bude v pořádku. Předloni jsem zde závodil a pro oživení to stačilo. V semifinále mě ale zradila hlava a nezvládl jsem to podle svých představ,“ přiznal fryštácký biker.

Na vině podle něj bylo především deštivé počasí. To rozmáčelo trať a znepříjemňovalo závodníkům život. „Bláto se hodně lepilo na kola a bylo nesmírně těžké najít ideální stopu,“ prozradil jezdec. Na finálové kolo však vyměnil mokré pláště za vlhké, a dlouho to vypadalo, že naplní papírové předpoklady a suverénně zvítězí. „Bohužel jsem narazil do jednoho ze závodníků, který startoval přede mnou, a havaroval,“ popsal smolnou kolizi Musil.

Přesto prokázal srdce bojovníka, bitvu o první místo nevzdal a na hraně rizika absolvoval zbývající část závodu. A bylo z toho ještě pořádné drama. Jakub Turza z Považské Bystrice nakonec zvítězil s minimálním náskokem 66 setin sekundy. „Bylo to hodně těsné. Ani jsem nedoufal, že bych po pádu z kola mohl atakovat první příčku,“ řekl po závodě fryštácký jezdec, který si tak za dvě druhá místa připsal plných 67 bodů do hodnocení Slovenského poháru. Víc jich nezískal ani vítězný Turza.