Letos se sešlo stopadesát závodníků čtyř věkových kategorií a to muži, ženy a juniorky s juniory. Bojovalo se i o horskou prémii na Vsackém Cábu.

Nejlépe závod zajel Nikola Ivanov z Baníku Ostrava v čase 2 hodiny 22 minut, který vyhrál i horskou prémii, stříbrnou medaili si odvezl Josef Kamler z týmu Česká spořitelna, jenž na zlatého medailistu ztrácel dvě minuty a třicet devět vteřin a na třetí místo dosáhl Pavel Žák z OP Morkovice se ztrátou čtyř minut na prvního jezdce. „Za zmínku stojí i junior Robert Solanský z Rožnova. Nechal všechny další závodníky ve své kategorii daleko za sebou. V celkové listině se pak umístil na šestém místě,“ uvedl pořadatel Marian Anděl.

Závod měl pohodový průběh, i když se ze Vsetína mírně změnila trasa, do pětaosmdesáti kilometrů se délka prý vešla. „Jelo se ze Vsetína přes Velký Skalník na Vsacký cáb a k Soláni. V údolí Broská se pak trasa zkrátila,“ dodal pořadatel.

Amatérský jezdce David Koziel z Uherského Hradiště opět překvapil. V letošním roce se umístil na čtvrté pozici. Raritou byla tandemová jízda na dvoukoláku. Do závodu zasáhlo zamračené počasí, které se podle pořadatelů podepsalo hlavně na účasti závodníku, pro samotný závod bylo naopak plusem.