„Byl to neskutečný zážitek. Snad trošku srovnatelný s jízdou na horské dráze,“ hledal po vysednutí slova první muž zlínského hokeje.

„Vůbec se mi ale nelíbilo úvodní zahřívání gum, házení ze strany na stranu, bylo to jako na houpačce. Ale jinak to nebylo náročné, naopak jsem si to maximálně užíval,“ zářil v „cíli“ spokojeností 49letý sportovec.

Třebaže rallyový sport coby královéhradecký rodák doteď sledoval spíše zpovzdálí, adrenalinové sporty vyhledává.

„Nabídka mě nadchla, hned jsem se jí chopil. Ne že by se mi přímo splnil dětský sen, ale mám rád auta a obdivuji chlapy, co s nimi dokážou na závodní trati. A klobouk dolů před mým pilotem Antonínem Tlusťákem. Brilantní výkon,“ smekl Hosták, který při svezení z místa spolujezdce raději mlčel.

„On je profík a já bych na ledě asi také nepotřeboval navigátora. Na druhou stranu jsem se snažil nejen křečovitě držet se zaťatými zuby, ale i sledovat práci řidiče, co vše musí ve zlomku vteřiny stihnout udělat. Hodně jsem se toho dozvěděl.“

Na oplátku je připraven evropského šampionu v kategorii dvoukolek nechat nahlédnout pod pokličku extraligového hokeje. „Zatím netuším, co by jej zajímalo. Na trénink bychom jej pozvat mohli, ale nemyslím si, že by z toho měl takový zážitek jako já nyní. V tuto chvíli mě napadá pozvání na střídačku a nasátí zápasové atmosféry,“ krčí rameny generální manažer.

Přestože rallye se Hostákovi po osobním kontaktu hodně zamlouvalo a o Barumce má povědomí, nadcházející víkendové klání rychlých vozů v přírodě si podle všeho nechá ujít.

„Ještě takový fanoušek nejsem. Navíc mám jeden z posledních volných víkendů před extraligovým kolotočem a tak jej raději strávím doma s rodinou. Ale minimálně Tondovi Tlusťákovi budu fandit. Chce skončit do desátého místa a já mu věřím, že to dokáže. Za rok bych ale už Barumku rád osobně navštívil,“ slíbil generální manažer hokejového klubu AukroBerani Zlín.