Matula v něm obsadil časem 5:28:56 sedmé místo. Další zlínský jezdec Jan Šenkeřík (5:33:17) dojel v konkurenci stovky cyklistů dvacátý. Vítězství ve 185 kilometrů dlouhém závodu s převýšením okolo 2500 metrů vybojoval Petr Novák z týmu Lawi-Author (5:27:20). Druhý skončil jeho klubový kolega Filip Endler (5:28:45), bronzovou příčku získal Petr Swatzyna z Petřvaldu (5:28:51). ,,Za drobného deště i chladného počasí se jelo od začátku aktivně a proto docházelo na známých vrcholech Luisino údolí, Šerlichu a Komářím vrchu k redukci pelotonu. Na devadesátém kilometru na Šerlichu se také zrodil rozhodující únik pozdějšího vítěze Petra Nováka. Já jsem se i s Honzou Šenkeříkem až do posledního pětikilometrového kopce držel v čelní skupině a oba jsme byli u všech důležitých momentů. Na 170 kilometru ovšem došlo k dalšímu rozdělení pelotonu. V následném sjezdu a delší rovině jsem se ale znovu dokázal vrátit do šestičlenné vedoucí skupiny. Ta si to později ve spurtu rozdala o celkovou stříbrnou pozici. Mě už v závěru ovšem chyběly síly a tak na mě v cíli zbyla až sedmá pozice," popsal vývoj vyhledávaného závodu v Orlických Horách Lukáš Matula.

Cyklista z krajského města se zůčastnil také společného silničního mistrovství České a Slovenské republiky v Žilině. Matula na šampionátu v elitní kategorii skončil z českých jezců v čase 4:57:54 na 20. místě. Na vítězného Petra Vokoče měl ztrátu šest minut a čtyřiadvacet sekund. ,,Na startu se objevilo 180 cyklistů včetně celé české i slovenské špičky. Proto jsem si na Slovensku zazávodil s aktuálními účastníky Tour de France Romanem Kreuzigerem, Leopoldem Königem, Janem Bártou i Peterem Saganem," prozradil Lukáš Matula, který se v nabité konkurenci od začátku 199kilometrového podniku rozloženého do deseti okruhů pohyboval v přední části pelotonu. ,,Závod začal být zajimavý po úniku Romana Kreuzigera, kdy musely být aktivní silné profesionální týmy. Od šestého kola se startovní pole zredukovalo. Nicméně já jsem se v nájezdu do předposledního kola stále pohyboval v hlavní skupině bojující o mistrovské dresy. Bohužel z té jsem patnáct kilometrů před cílem odpadl," popsal vývoj mistrovského závodu v Žilině lídr stáje Force KCK Cykloteam Zlín Matula. (hot)