Matula si zazávodil s účastníky Tour de France Kreuzigerem, Königem, Bártou

Zlín – Kromě Slezského poháru je cyklista Lukáš Matula hodně aktivní také ve spoustě dalších podniků. Reprezentant zlínské formace Force KCK Cykloteam dosáhl na velmi dobrý výsledek ve druhém podniku české silniční maratonské série 53x11, kterým byl 19. ročník cyklomaratonu Rampušák.

6.7.2015

Lukáš MatulaFoto: DENÍK/Robert Štach

Matula v něm obsadil časem 5:28:56 sedmé místo. Další zlínský jezdec Jan Šenkeřík (5:33:17) dojel v konkurenci stovky cyklistů dvacátý. Vítězství ve 185 kilometrů dlouhém závodu s převýšením okolo 2500 metrů vybojoval Petr Novák z týmu Lawi-Author (5:27:20). Druhý skončil jeho klubový kolega Filip Endler (5:28:45), bronzovou příčku získal Petr Swatzyna z Petřvaldu (5:28:51). ,,Za drobného deště i chladného počasí se jelo od začátku aktivně a proto docházelo na známých vrcholech Luisino údolí, Šerlichu a Komářím vrchu k redukci pelotonu. Na devadesátém kilometru na Šerlichu se také zrodil rozhodující únik pozdějšího vítěze Petra Nováka. Já jsem se i s Honzou Šenkeříkem až do posledního pětikilometrového kopce držel v čelní skupině a oba jsme byli u všech důležitých momentů. Na 170 kilometru ovšem došlo k dalšímu rozdělení pelotonu. V následném sjezdu a delší rovině jsem se ale znovu dokázal vrátit do šestičlenné vedoucí skupiny. Ta si to později ve spurtu rozdala o celkovou stříbrnou pozici. Mě už v závěru ovšem chyběly síly a tak na mě v cíli zbyla až sedmá pozice," popsal vývoj vyhledávaného závodu v Orlických Horách Lukáš Matula.

Cyklista z krajského města se zůčastnil také společného silničního mistrovství České a Slovenské republiky v Žilině. Matula na šampionátu v elitní kategorii skončil z českých jezců v čase 4:57:54 na 20. místě. Na vítězného Petra Vokoče měl ztrátu šest minut a čtyřiadvacet sekund. ,,Na startu se objevilo 180 cyklistů včetně celé české i slovenské špičky. Proto jsem si na Slovensku zazávodil s aktuálními účastníky Tour de France Romanem Kreuzigerem, Leopoldem Königem, Janem Bártou i Peterem Saganem," prozradil Lukáš Matula, který se v nabité konkurenci od začátku 199kilometrového podniku rozloženého do deseti okruhů pohyboval v přední části pelotonu. ,,Závod začal být zajimavý po úniku Romana Kreuzigera, kdy musely být aktivní silné profesionální týmy. Od šestého kola se startovní pole zredukovalo. Nicméně já jsem se v nájezdu do předposledního kola stále pohyboval v hlavní skupině bojující o mistrovské dresy. Bohužel z té jsem patnáct kilometrů před cílem odpadl," popsal vývoj mistrovského závodu v Žilině lídr stáje Force KCK Cykloteam Zlín Matula. (hot)

Hledá se Naděžda Skácelová

Zlínští policisté pátrají po sedmatřicetileté Naděždě Skácelové z Bojkovic, která přechodně žije v centru Zlína. Ze svého bydliště odešla 14. října a od té doby o ní nejsou žádné informace, její mobilní telefon je nedostupný.

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Profily poslanců zvolených ve Zlínském kraji

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.