„Jsem rád, že vše klaplo. Měl jsem sice i další nabídky z českých klubů, ale z rodinných důvodů jsem se už předem rozhodl pro Zlín. Ten byl Havířovu nejblíže, navíc má i v nadcházející sezoně ambice hrát play off, což jsem jenom přivítal," svěřil se Kotas, kterému s Havířovem na jaře utekla účast ve vyřazovacích bojích až v posledním zápase základní části.

„Doufám, že teď si spravím chuť. Kdybychom se neprobojovali do play off, byl bych velmi zklamaný. Tento mančaft má určitě svou kvalitu i potenciál, je zde hodně mladých a šikovných kluků. Osobně se dokonce dívám ještě o kousek dál a věřím, že i ve vyřazovací části něco uhrajeme a neskončíme hned ve čtvrtfinále," netajil se smělými plány 30letý volejbalista.

Ačkoliv ze stávajícího kádru Fatry se ve společném působení setkal v Havířově pouze s Pavlem Kolářem, do neznámého prostředí v žádném případě nejde. „Ve vzájemných zápasech proti sobě nastupujeme pravidelně, takže většinu kluků už jsem znal. Pouze některé mladé hráče jsem viděl poprvé, ale bez problémů jsem zapadl," pochvaloval si Kotas.

Se smlouvou v kapse a vidinou slibného angažmá teď pouze na dálku sleduje, jak se vyvíjí situace v Havířově, nad jehož extraligovou budoucností se kvůli nedostatku financí vznáší velký otazník. I proto už z klubu prchli tři hráči základní sestavy, další jsou jednou nohou na odchodu.

„Podle posledních informací, které mám, by se v Havířově nejvyšší soutěž měla hrát i letos. Ale bude to asi s nižším rozpočtem, s mladšími hráči a pravděpodobně pouze o záchranu. Moc jim přeji, ať se daří, teď jsem ale ve Zlíně a zajímat mě budou především naše výkony a naše výsledky," zdůraznila jediná letní posila Fatry.

Zlínští volejbalisté si na přelomu srpna a září užili po krátké antukové sezoně poslední volný víkend. Nyní začíná rozhodující příprava v hale. Fatra si ji zpestří účastí na tradičních turnajích v Ostravě, Nitře, Šlapanicích, Odoleně Vodě a chybět nebude ani každoroční zlínské klání pod názvem Fatra Cup.