„Rozhodně sezonu hodnotím pozitivně. Splnili jsme cíl v podobě záchrany a navíc se dostali do vyřazovací části. Před startem soutěže bych byl z toho nadšený, ovšem s ohledem na průběh sezony nemohu být stoprocentně spokojen,“ přiznal asistent trenéra a manažer klubu v jedné osobě Petr Hrabec, jenž by svůj tým klasifikoval známkou 1 až 2.

„Několik utkání jsme si totiž prohráli sami. Vymlouvat se ale na nezkušenost a nováčkovskou daň nejde do nekonečna. Naše výkony byly jako na houpačce. Nyní sice již umíme porazit kohokoliv, ale porážet nejlepší celky extraligy nedokážeme,“ přiznal.

Před startem čtvrtfinále rozhodně očekával, že jeho svěřenci potápí mnohem více ambiciózní Chodov, který nakonec Panterům nedovolil jedinou výhru. „Především za třetí, domácí utkání se pořád stydím, předvedli jsme něco neskutečného, byla to ostuda,“ připomněl Hrabec porážku 5:12.

„Naopak televizní utkání bylo jiné kafe, byl jsem z něj nadšený, perfektní reklama nejen klubu, ale i florbalu!“

Postup Chodova podle manažera byl zcela zasloužený.

„V plné nahotě se projevila jejich mnohem větší zkušenost a vyzrálost. Soupeř byl lépe připraven a na rozdíl od nás měl jasný cíl. Psychicky náročná sezona pro nás skončila už po vítězství nad Pardubicemi. Postupem do play off z nás včetně mě vše spadlo a nebyli jsme již schopni se koncentrovat. Je to pro nás ponaučení do budoucna, určitě musíme více pracovat s hlavami,“ připouští Hrabec.

Zklamán je rovněž návštěvností domácích zápasů, které Panteři kvůli televizním přenosům přesunuli z Otrokovic do zlínské haly Euronics. Na rozdíl od loňské baráže se Spartou byl totiž zájem sotva poloviční.

„Bohužel okolnosti hrály proti nám. Ve stejný čas hráli hokejisté Zlína, v neposlední řadě výrazné oteplení vylákalo lidi do přírody. Nemám to lidem za zlé, ale čekal jsem větší návštěvu.

Tým Panterů ještě v pátek čeká poslední trénink.

„Ale to již budeme hrát jen fotbálek a o víkendu nás čeká týmové posezení. Někteří kluci ještě coby sparingpartner vypomohou našim juniorům v přípravě na baráž o extraligu, ale jinak tým čeká volno až do poloviny května,“ naplánoval hráčům Hrabec.

Kádr Panterů by přitom neměl doznat zásadních změn.

„Jediný otazník visí nad Barabášem, který končí se studiem. Jinak je nám jasné, že tým musíme posílit, a to minimálně o dva kvalitní obránce,“ přiznal Hrabec. „A jestli zůstane u týmu trenér Holovka? Jednání nás teprve čekají, v průběhu dubna si sedneme a vše s chladnými hlavami probereme,“ odmítl předjímat manažer, který na vítěze letošního play off tipuje Střešovice. „Moc bych to ale přál Vítkovicím,“ dodal.