Závodník ze Žlutavy neměl snadnou pozici. Před týdnem na českém mezinárodním mistrovství ČR v Šumperku rozbil motocykl. „Celý závod se mi nepovedl. Už před startem jsem měl problémy s neotestovanými tlumiči. Navíc v první rozjížďce jsem po špatném úvodu spadl a dojel až sedmnáctý. V další jsem najel na kámen, který následně trefil můj motor a celý jej zničil,“ smutně vzpomíná na příčinu nedobrovolného přechodu z hondy na kawasaki 33letý motokrosař.

„Můj předchozí zaměstnavatel pan Zdráhala mi ochotně nabídl zapůjčení svého zánovního opět čtyřtaktního motocyklu, což jsem přijal. Oba stroje jsou si jízdními vlastnostmi podobné, třebaže zapůjčený byl sériové výroby,“ poznamenal Hrabica.

Na půldruhý tisíc kilometrů dlouhou cestu se vydal ve středu a během dvou dnů dorazil do Nelidova. „Byla to nejdelší trasa, kterou jsem musel v seriálu ME absolvovat. Třebaže jsme se s manželkou střídali v řízení, byl jsem hodně utahaný. Po sobotních trénincích a kvalifikaci ale ze mě vše spadlo a prožil jsem jeden z povedených závodů. Hlinito-písčitá trať mi seděla.

Po jedenácté příčce jsem v následné rozjížďce své umístění ještě o tři místa vylepšil. Navíc po dlouhé době jsem se na rozdíl od soupeřů vyhnul pádům,“ potěšilo Hrabicu, který si dal jako předsezonní cíl skončit do osmého místa. „A na tu jsem si po víkendu opět zvýšil náskok,“ hlásí spokojený závodník.

V následujících třech týdnech na motokrosaře nečeká žádná významnější soutěž. Zatímco někteří tento čas využívají především k dovolené a rekreaci, Hrabica má o zábavu postaráno. „Poněvadž jsem v úvodu sezony ještě doléčoval zranění, budu pracovat na fyzičce. Navíc stále nemám opravenou motorku, neboť čekám na náhradní díly.

Do dalšího závodu evropského šampionátu, kterým za tři týdny proběhne v polském Czluchowě, už bych ale měl mít svou hondu náležitě vyladěnou,“ věří Jindřich Hrabica.