„Již nějaký čas jsem si hrál s myšlenkou, že bych rád vyměnil svou Hondu 450T, která nepatřila mezi nejspolehlivější, za něco nového. Poněvadž v závěru týdne se sešly hned dvě okolnosti – našel se kupec hondy a navíc finanční pomoc firmy Z studio ze Zlína – ve čtvrtek odpoledne jsem mohl vyrazit pro fungl nový stroj – Suzuki 450 T,“ prozradil Hrabica okolnosti nečekaně rychlé obměny svého motocyklového par­ku.

A s odstupem pár dnů si změnu nemůže vynachválit. „Sice ještě bude potřebovat doladit pérování, ale motorově je suzuki o hodně lepší než můj předchozí stroj,“ popsal své pocity závodník Motokros Racing Teamu.

Také se svou premiérou s novým motocyklem je spokojen. V rámci seriálu Přebor Moravy si o víkendu na trati v Dubňanech dojel pro stříbrnou příčku v kategorii Open, když jej porazil pouze domácí závodník Jan Tesař.

„Jsme na podobné výkonnostní úrovni, Tesař je ale místní a trať zná lépe. Navíc jsem jel s úplně novým, nevyladěným motocyklem,“ poznamenal Hrabica, jenž před startem neměl možnost zánovní stroj otestovat.

„V pátek pršelo, a tak jsem jej pouze před domem na asfaltu nastartoval a vyzkoušel, jestli vůbec řadí rychlosti. Ostrý test proběhl až v samotném závodě,“ dušuje se zkušený motokrosař.

„Za víkend mě motorka ubila. Nevyladěné pérování bylo znát, již v polovině závodu jsem měl dost. Vše je ale jen otázkou vyladění tlumičů, na čemž budu intenzivně pracovat v průběhu nadcházejících dvou týdnů. Pak mě již čeká další závod domácího šampionátu v Kaplici a o týden později podnik mistrovství Evropy v Rusku,“ doplnil svůj program Hrabica.