„Bude to zvláštní. Pro člověka je trochu bezmoc, že klukům nemůže herně pomoct, ale budu se to snažit vyvážit trenérskými radami,“ říká 40letá ikona Fatry.

Nutkání vrátit se zpět na hřiště nepociťujete?
Občas mi hraní chybí, ale se vzpomínkou na ty bolesti celého těla to do takové fáze nedošlo. (úsměv) Navíc mám spoustu jiné náplně.

Letní příprava proběhla v pořádku?
Drobné zdravotní problémy se objevily, ale v rozsahu toho, jak je ve sportu běžné. Trénovali všichni a kluci byli na sebe hodně nároční, což je super. Už se těší na první zápas s Brnem.

Provedl jste nějakou změnu v herním systému?
To ne, jen máme nového nahrávače (Peter Barták). Zapracovali jsme na věcech, u kterých víme, že můžeme být silnější. Jinak osa týmu zůstává pořád postavená na třech čtyřech hráčích.

Jaké by měly být vaše zbraně?
Silní bychom měli být na přihrávce vzhledem ke třem klasickým přihrávačům a na útoku středových hráčů.

Konkurenti hodně posilovali. Vnímáte, že sezona bude náročná?
Bude jedna z těch těžších. Navíc zapracováváme nového nahrávače (Barták) a libero (Bláha), což jsou organizátoři obrany a hry. Nicméně model soutěže se změnil, prvních šest týmů postoupí přímo do čtvrtfinále a další čtyři mužstva budou hrát předkolo. Je to jak v hokeji. My se chceme dostat do čtvrtfinálové osmičky.

Kdo je pro vás favorit soutěže?
Očekávám, že čtyři týmy budou znovu vyrovnané, ale nejvýš bych zařadil Liberec. I proto, že posílil o Honzu Štokra a Aleše Holubce.
Věříte, že díky těmto hráčům a výkonu české reprezentace na nedávném mistrovství Evropy zavítá na extraligu více diváků?
Je těžké nyní předvídat. Každopádně vím, že šampionát lidé hodně sledovali. A pokud chtějí vidět hráče světové extratřídy na vlastní oči, přijdou. Mají výbornou příležitost.