Přitom ani do závodu na klasické trati nevstoupil ideálně a kvůli špatné volbě postupu na první kontrolu ztratil kolem 40 sekund. „Poté jsem jel velmi dobře, ale bohužel před šestou kontrolou jsem trochu zmatkoval a chvíli se díval do mapy, což mě stálo minutu a půl. Na další kontrolu jsem opět trochu ztratil, dále jsem se dopustil ještě asi dvou více než minutových ztrát,“ popsal Hradil nejkritičtější okamžik závodu.

Přesto dokázal až do poslední kontroly bojovat o bednu. „Fyzicky jsem se cítil velmi dobře, čímž jsem alespoň částečně eliminoval předchozí zaváhání při volbě postupů,“ doplnil zlínský reprezentant. Závod v náročném kopcovitém terénu s převážně kamenitým podkladem si jinak náležitě užíval, neboť stavitel tratě dokázal tento terén velmi vhodně využít. „I z pohledu jezdce se jednalo o krásný závod, ani původně obávané vysoké teploty v jižních krajích nebyly nijak dramatické, protože se závodilo v nadmořské výšce kolem jednoho tisíce metrů,“ doplnil Hradil.

Závěr šampionátu pak obstaraly štafety. Češi postavili na Pyrenejském poloostrově hned dvě trojice. Hradil soutěžil společně s Františkem Bogarem a Jaroslavem Ryglem, kteří mu předali štafetu na desátém místě.

„Svůj úsek jsem absolvoval velmi dobře, když jsem jel většinu trati s finským závodníkem, kterého jsem dojel chvíli po startu. Společně jsme předjeli další čtyři štafety, těsně před poslední kontrolou jsme se prořítili ještě kolem Švýcara a ve spurtu jsme si to rozdali o čtvrté místo,“ popsal štafetový finiš 24letý závodník.

V něm zlínský rodák nakonec uspěl a českou štafetu vytáhl na konečnou čtvrtou pozici. Česká radost byla o to větší, že druhou štafetu dovezl Marek Pospíšek na bronzové pozici.

„Mistrovství světa jsem zakončil dvěma čtvrtými místy, což jsou proti úvodu šampionátu výborné výsledky. Své výkony tak mohu hodnotit jako vysoký standard. Sám ale vím, že jsem měl potenciál na mnohem lepší umístění. O to jsem se však zbytečnými zaváháními při práci s mapou připravil,“ posteskl si majitel dvou stříbrných kovů z loňského mistrovství.

Příští rok se koná šampionát v Itálii. „Nezbývá než se připravit fyzicky stejně jako letos a doufat, že se povede prodat fyzickou formu o trochu lépe,“ plánuje Hradil.