V pátek čekal v městečku Duszniki Zdrój závodníky z 19 zemí úvodní sprint. „Jelo se v podobných podmínkách jako minulý měsíc u nás v Praze. Já jsem byl se svým výkonem celkem spokojen, bohužel v cíli se ukázalo, že některé volby postupů nebyly zrovna ideální," vysvětlil Hradil, proč se musel v cíli spokojit až s devátou pozicí.

Sobotní střední trať se jela v náročném horském lese. „Cesty byly hodně podmáčené, takže to byl velmi těžký závod jak fyzicky, tak technicky," poznamenal zlínský biker. Po vyrovnaném výkonu s jednou minutovou chybou na páté kontrole mu v cíli patřila čtvrtá pozice, s níž byl relativně spokojený. „Mně obvykle vyhovují jezdivější tratě a tady se na můj vkus dost často muselo běhat," uvedl Hradil.

Na neděli byla pro 60 mužů připravena klasická trať s hromadným startem v podobném terénu jako střední trať.

„V přímém porovnání výkonnosti s ostatními závodníky jsem asi nejvíce pocítil ne zcela optimální fyzickou formu, což bylo vzhledem k tomu, že jsem na tyto závody nijak speciálně neladil, očekávané. Ovšem mapově a takticky se mi podařilo zvládnou závod velmi dobře, takže konečné šesté místo jsem opět bral jako velmi dobré umístění," ubezpečil čtyřnásobný medailista ze závodů mistrovství světa.

Po pěti závodech mu patří ve Světovém poháru MTBO pozice hned pod stupni vítězů. V půli srpna jej čeká v Maďarsku světový šampionát.