Zlínský sportovec se nejprve představil v populárním bikemaratonu Drásal, poté se vydal na Vysočinu pro další body do hodnocení Českého poháru MTBO.

Uplynulou sobotu se český reprezentant postavil na krátkou trať náročného bikemaratonu Drásal. „O tom, že bych mohl jet, jsem začal uvažovat pouhý den předem, ale protože jde o téměř domácí závod, rychle jsem se rozhodl a přihlásil se na 55kilometrovou trať,“ předeslal úvodem svého hodnocení Hradil.

Pár kilometrů po startu bikemaratonu Drásal přišel první dlouhý kopce, na němž se startovní pole rozdělilo podle výkonnosti. Zlínský sportovec se pohyboval na konci první desítky, neboť nedokázal akceptovat tempo čela závodu. Asi do půlky trati pak jel ve dvojici, resp. trojici, od níž se následně odpoutal a jel kus závodu sám na šestém místě.

„Bohužel mě v posledním stoupání trochu opustily síly, proto mě ještě jeden závodník předjel. Konečné sedmé místo absolutně a druhé ve své kategorii lze přesto hodnotit jako velmi slušný výsledek,“ bilancoval v cíli populárního závodu 24letý biker.

Hned odpoledne už přitom stál na startu střední trati započítávané do Českého poháru MTBO u Ledče nad Sázavou. „Jak se asi dalo po dopoledním závodě čekat, trochu mi chyběly síly, což s několika chybami, které jsem udělal při práci s mapou, a těžkým kopcovitým terénem vedlo k tomu, že jsem závod raději předčasně ukončil,“ uvedl Hradil.

V neděli byla na programu klasická trať, na níž se již zlínskému rodákovi dařilo výrazně lépe než v sobotu. „Především díky dobré práci s mapou a dobré volbě postupů jsem dokázal i přes přetrvávající únavu ze soboty těsně vyhrát s náskokem deseti sekund před Jardou Ryglem,“ prozradil obhájce titulu v celkovém pořadí Českého poháru MTBO z loňského roku.

V pondělí jej pak čekal další pohárový závod MTBO, tentokrát ve sprintu. „Bohužel jsem zaváhal hned na první kontrole a ztratil minutu na nejlepší. Dále jsem již jel ale mapově opět velmi solidně, a protože i fyzická kondice byla již výrazně lepší, bylo z toho pěkné druhé místo,“ pochvaloval si Hradil.

Aktuální forma české reprezentační jedničky je tedy na slušné úrovni a snad vydrží až do nadcházejícího mistrovství světa v Portugalsku, na které odlétá již tento pátek. V neděli čeká na závodníky sprint, v úterý střední trať, ve středu kvalifikace na klasickou trať, v pátek finále klasické trati a program uzavřou sobotní štafety. „Stejně jako loni platí, že zisk jakékoliv medaile bude velkým úspěchem,“ doplnil dvojnásobný stříbrný medailista z předchozího šampionátu v Izraeli.