Celá série začala závodem na střední trati, kde Hradil obsadil výborné třetí místo. O den později byla na programu klasika započítává také do hodnocení Českého poháru a zároveň i do žebříčku světového rankingu. Ani zde si člen SKOB Zlín nevedl zle a do cíle dorazil mezi nejlepší pěticí. První polovinu soutěže pak zakončil sobotní sprint. „Jel jsem bez mapových chyb, ale v trochu nižším tempu,“ přiznal po dojezdu na šesté příčce český reprezentant.

Další prestižní podnik byl naplánovaný na neděli. Už podruhé se na pět stovek účastníků postavilo na start na střední trati. Tentokrát se však zároveň jednalo o závod republikového šampionátu. I proto se na západě Čech opět sešlo to nejlepší, co tuzemská špička nabízí. Hradil opět nezklamal, ovšem šesté místo jej uspokojit nemohlo. „Udělal jsem několik chyb, které mě stály lepší výsledek,“ poznamenal.

Přesto zůstal ve hře o medaile v rámci celé pětidílné série. Před poslední etapou mu patřilo průběžně čtvrté místo se ztrátou 3,5 minuty na vedoucího závodníka. Start do pondělního závodu probíhal podle průběžného pořadí, takže vedoucí jezdec začínal jako první a dále se startovalo podle ztráty z předchozích etap. Hradilovi se vyplatilo, že hned na první kontrole dohnal Francouze Barthelemyho.

Reprezentant země galského kohouta jel totiž ve velkém styly, mapově bez chyby a ve velmi dobrém tempu, takže společně s Hradilem dojeli pět kontrol před cílem čelo závodu. „Na poslední kontrole nám ovšem díky lépe zvolenému postupu odskočil Luboš Tomeček z Bruntálu a dojel si pro vítězství. Já jsem nakonec obsadil druhé místo, když se mi podařilo francouzského závodníka předjet v cílové rovince,“ radoval se z dalšího dobrého výsledku této sezony 23letý závodník.