Zlínský reprezentant sice vylepšil na střední trati svůj výsledek z úvodního klání ve sprintu, na obhajobu loňského stříbra z Izraele však musel zapomenout. Tentokrát skončil těsně za elitní desítkou.

„Konkurence byla opravdu veliká. Jedenácté místo proto hodnotím jako solidní počin,“ uvedl v cíli závodu na střední trati Hradil. Zlínskému sportovci nevyšel optimálně vstup do závodu. „Kvůli špatné volbě postupu jsem nabral ztrátu už na třetí kontrole,“ litoval.

Zdaleka se tím však nenechal odradit a dál se snažil jet, jako by se nic nestalo. „Dokonce se mi podařilo vyhrát pár mezičasů mezi kontrolami a žádné větší chyby jsem se nedopouštěl,“ líčil optimističtěji nejvydařenější pasáž závodu.

Ta vedla opět náročným terénem a kamenitými cestami. Vše umocňovalo velké převýšení a téměř nesnesitelné horko. „Bohužel jsem asi ve dvou třetinách závodu odbočil po špatné cestě, což jsem si sice po chvíli uvědomil a přeběhl lesem na správnou cestu, ale toto zaváhání mě stálo dvě minuty,“ věděl Hradil, kde pohřbil své naděje.

A právě něco málo přes dvě minuty jej v cíli dělilo od bronzového stupínku, který pro něj určitě nebyl nereálný. „Závěrečnou třetinu už jsem odjel ve slušném tempu a bez dalšího zaváhání. Celkově to mohlo být i lepší, ale jedenácté místo beru,“ dodal smířeně 24letý reprezentant.

Toho čeká v pátek finále na klasické trati a s letošním šampionátem se rozloučí sobotním závodem štafet.