„Hned od startu jsem jel zcela famózně a předváděl jsem jednoznačně nejlepší letošní výkon, přes drobná zaváhání jsem byl i po dvou třetinách trati průběžně ve vedení," pochvaloval si Hradil vydařený vstup do závodu.

„Bohužel jsem se poté dopustil fatálně špatné volby postupu na 23. kontrolu skrz bažinu, kde jsem ztratil více než dvě minuty," uvědomoval si zlínský sportovec, kde přišel o zlato.

Stále však byl ve hře o medaile. Jenže.

„Ke konci jsem se dopustil dalších dvou zaváhání, takže jsem ztratil i třetí místo, na které mi v cíli chyběla necelá minutka. Bohužel mi trochu chybělo i štěstí, kterého jsem si naopak vrchovatě vybral na evropském šampionátu v Polsku, kde jsem v červnu získal dvě bronzové medaile," připomněl 26letý reprezentant.

Šlo zároveň o jeho nejlepší výsledek v Estonsku. Další dva závody už mu tolik nesedly. Zejména sprint, v němž se od startu vyrazilo za hranice městské zástavby do polootevřeného terénu, kde byla ve vysoké trávě vysekaná hustá spleť pěšinek. Poté následovalo několik kontrol na lyžařských tratích. Chléb se ale lámal v zakázaném prostoru, kde proběhla spousta diskvalifikací.

„Tomuto místu jsem se sice úspěšně vyhnul, jinak jsem být ale se svým výkonem spokojený nemohl," konstatoval po 18. místě Hradil.

Na střední trati už to bylo o poznání veselejší. Závod se konal ve sportovním areálu Mõedaka na zdejších lyžařských tratích s řadou krátkých, ale zato výživných kopců. Hradil na osmé kontrole potkal domácího Tõnise Erma a společně odjeli výtečný závod. Estonec bral zlato, český reprezentant desáté místo. „Opět jsem se ale dopustil několika navigačních chyb," věděl Hradil, proč nabral hned v úvodu rozhodující ztrátu.

Celkově ale hodnotil svou účast na mistrovství, které doprovázelo polojasné počasí a teploty okolo dvacítky, pozitivně.

„Mé výsledky byly podobné loňskému šampionátu v Maďarsku. Loni se mi dařilo lépe pracovat s mapou a dělat míň chyb, letos jsem na tom byl lépe fyzicky, ale zase jsem více bloudil. Tak snad se příště povede zkombinovat obojí," přeje si zlínský biker.