V Hamrech na Jezeře ovládl zlínský reprezentant sprinterskou trať a na klasice dojel pátý. V následném republikovém šampionátu štafet se pak podílel na čtvrté příčce zlínského tria.

V sobotním sprintu se Hradil vzepjal k velkému výkonu a po absolvování 19 kontrol na náročných terénech s písčitým podkladem se mohl radovat z vítězství. „Dařilo se mi především při práci s mapou, při níž jsem neudělal žádnou výraznější chybu,“ byl zlínský sportovec spokojený se svým výkonem. Až dvacet vteřin za ním dojel do cíle druhý Vojtěch Stránský. Pro Hradila to bylo po dubnovém závodě Světového poháru v Maďarsku druhé letošní vítězství.

Nadějně se pro něj vyvíjel také desátý podnik Českého poháru na klasické trati s hromadným startem. Po úvodních kontrolách figuroval na medailové příčce, v průběhu se ale propadl těsně pod stupně vítězů a nakonec soutěž dokončil na solidní páté pozici. „Dopustil jsem se několika drobných zaváhání, což znamenalo při rychlém tempu závodu mírný propad,“ poznamenal 24letý reprezentant.

O něco blíž medailovému úspěchu byl Hradil v republikovém šampionátu štafet, v němž společně se svými oddílovými parťáky Janem Graubnerem a Jiřím Krejčíkem skončil hned těsně pod stupni vítězů. „Společně s třetím místem rodiny Hančíkových mezi ženami to byl jeden z největších zlínských úspěchů ve štafetách v historii zlínského oddílu,“ zdůraznil trojnásobný medailista ze závodů mistrovství světa.

Toho čeká příští týden další kolo Českého poháru, tentokrát na Vysočině a poté se přesune do Portugalska, kde se uskuteční světový šampionát MTBO.