Zlínský reprezentant si nejprve dojel pro mistrovský titul ve sprintech, nádavkem pak získal i konečné druhé místo v celkovém hodnocení Českého poháru, když na střední trati dojel čtvrtý. Za vítězným Jaroslavem Ryglem přitom zaostal jen o 0,32 bodu.

Závodníky čekal v rovinatém lese západně od Prahy v Klánovicích nejprve dopolední závod ve sprintu, který byl vypsán jako mistrovství republiky. „Závod ve sprintu mi vyšel velmi dobře, když jsem se dopustil pouze jedné dvacetisekundové chyby, protože jsem přehlédl odbočku. Díky vysokému tempu, jež se mi dařilo držet, jsem však dokázal tuto ztrátu nahradit a zvítězit,“ líčil průběh závodu novopečený mistr republiky.

Náladu si chtěl vylepšit ještě v odpoledním klání na střední trati. To už se sice nesoutěžilo o mistrovské vavříny, ovšem ve hře ještě byly stále body do celkového hodnocení Českého poháru. Zlínský sportovec byl na průběžném druhém místě se ztrátou 2,5 bodu na vedoucího Rygla. „Chtěl jsem se ještě pokusit dostat do čela poháru, ale věděl jsem, že ztrátu, kterou jsem nabral svou neúčastí na závodě v Brně, bude těžké dohnat,“ tušil zlínský biker.

„Na střední trati jsem zajel pocitově dobrý závod, ale v cíli se ukázalo, že jsem na několika postupech přece jen trochu zaváhal, čehož dokázali soupeři využít, takže z toho bylo na závěr sezony čtvrté místo,“ uvedl Hradil. Po sérii 19 závodů byl přesto boj o konečné prvenství nadmíru vyrovnaný, neboť vítězný Rygl uhájil vedoucí postavení pouze o tři desetiny bodu.

V neděli pak na závodníky čekalo ještě mistrovství České republiky ve štafetách smíšených družstev (3 muži + 2 ženy). Do tohoto podniku se bohužel zlínskému klubu nepodařilo sestavit kompletní družstvo. Z rozličných důvodů mu totiž chyběly ženy. „V plné síle bychom jistě patřili mezi adepty na medaili,“ mrzelo českého reprezentanta.